14. září 2017 • 18:05

Obránce Polák se bude ucházet v kempu Toronta o smlouvu

Autor:
Český hokejový obránce Roman Polák se bude v kempu Toronta pokoušet o pokračovaní angažmá v týmu Maple Leafs. Jednatřicetiletý rodák z Ostravy uzavřel ve svém dosavadním působišti kontrakt na zkoušku. Polákovi skončil roční kontrakt na 2,25 milionu dolarů.


Polák, který loni v září reprezentoval Českou republiku na Světovém poháru v Torontu, si v uplynulé sezoně v dresu Maple Leafs připsal v 75 zápasech 11 bodů za čtyři branky a sedm asistencí. Ve druhém zápase play off si poranil levou nohu a sezona pro něj skončila.

Do Toronta přišel Polák na konci června 2014 ze St. Louis výměnou za švédského beka Carla Gunnarssona a výběr ve čtvrtém kole dnešního draftu. V únoru loňského roku se stěhoval do San Jose, s kterým si zahrál loni i finále Stanleyova poháru. Následně ale podepsal jako volný hráč opět kontrakt s Torontem.

Celkem má účastník olympijských her ve Vancouveru v roce 2010 a dvou mistrovství světa na kontě v NHL 634 utkání a 115 bodů za 23 branek a 92 asistencí. V 51 duelech play off si připsal dvě přihrávky. Dnes začal s Torontem přípravu a boj o pokračování v soutěži.

Olympiáda 2018: kompletní informace najdete zde >>

Program ZOH >> Hokej na ZOH 2018 >>

Témata:  Polák, hokej, NHL, Toronto, Sport
 Klasická verze
Mobilní verze