20. září 2017 • 13:19

Basketbalistky Žabin mají skromný cíl postoupit do play off

Autor:
Po výrazném omlazení hráčského kádru vstupují čtrnáctinásobné basketbalové mistryně Žabiny Brno do sezony se skromným cílem postoupit do play off. Šestý tým minulého ligového ročníku obhajuje prvenství v Českém poháru, vedle domácích soutěží budou Brňanky startovat ještě ve Středoevropské lize CEWL. Název klubu se po odstoupení hlavního sponzora změnil z Handicapu Brno na Basket Žabiny Brno.


"Máme i cíl, který souvisí s naší mladou soupiskou. Chceme, aby se mladé hráčkami výkonnostně posunovaly a plnily ve všech věkových kategoriích co nejvíce reprezentační soupisky," uvedl na dnešní tiskové konferenci trenér Viktor Pruša.

V letní přestávce odešly Barbora Kašpárková, Kateřina Sedláková, Regina Palušná a Gabriela Giacintová. Jedinou novou posilou je chorvatská rozehrávačka Tea Buzová, která naposledy působila ve švédském celku Visby Ladies. "Zbývající místa v sestavě jsme doplnili mladými hráčkami z naší akademie, které budou dostávat oproti minulým sezonám více prostoru," dodal Pruša.

Navzdory značné obměně kádru se Žabinám v přípravě dařilo. Z šesti zápasů prohrály pouze dvakrát s Piešťanskými Čajkami. "Byla jsem překvapená z našeho herního projevu. A také z toho, jak jsme si vzhledem ke změnám herně sedly," poznamenala kapitánka Pavla Švrdlíková.

Finančně by měl být klub i po odchodu hlavního sponzora na sezonu zabezpečený. "Také proto, že jsme rozšířili marketing. Doufám, že se ekonomicky dostaneme do normálu a budeme se moci věnovat pouze basketbalu," řekl majitel klubu a asistent trenéra Jan Bobrovský.

Olympiáda 2018: kompletní informace najdete zde >>

Program ZOH >> Hokej na ZOH 2018 >>

 Klasická verze
Mobilní verze