22. září 2017 • 22:13

Mrázek: Série mrzí, ale je důležité sebrat každý zápas nějaký bod

Autor:
O jeden zápas dříve než před rokem skončila neporazitelnost hokejistů Chomutova. Zatímco loni na startu extraligové sezony zvítězili Piráti šestkrát po sobě, letos se série úspěchů zastavila na čísle pět. Přerušení povedené šňůry však přišlo podobným způsobem - doma a v prodloužení, kdy už nebyla možnost ho odvrátit. Před rokem uspěli na severu Čech Pardubice, tentokrát po výsledku 2:1 Vítkovice.


Bodová série však pokračuje a Piráti, kteří jako jediný neztratili všechny body, jsou i přes porážku v čele soutěže. "My to takhle nebereme. Jdeme od zápasu k zápasu a každý chceme vyhrát. Ať už jsme první, nebo poslední. Konec série zamrzí, ale je důležité, abychom každý zápas sebrali nějaký bod," řekl novinářům obránce Jaroslav Mrázek, jediný úspěšný střelec Severočechů.

Chomutovští inkasovali úvodní gól jen 28 vteřin před druhou sirénou, když se mezi dvěma obránci protáhl Roman Szturc a přistrčil Patriku Zdráhalovi, který byl sice faulovaný, přesto otevřel brankový účet večera. "Každý takový gól je nepříjemný. Je dobře, že jsme potom srovnali a dovedli utkání do prodloužení," hledal pozitiva Mrázek.

"Vítkovice hrály dobrý hokej, vlétly na nás a my byli trochu zaskočení. Jejich hráči hodně bruslili, dohrávali souboje, na což jsme se sice připravovali, ale měly lepší vstup do utkání než my. Můžeme být rádi za jeden bod," přiznal Mrázek.

Jeho týmu stál navíc v cestě dobře chytající Patrik Bartošák. "Šance jsme měli, ale gólmani zachytali dobře. Jánko Laco má neskutečnou formu," pochválil Mrázek svého spoluhráče. Kromě jiného promarnili svěřenci Vladimíra Růžičky 48 vteřin přesilovky pět na tři. "Chyběla šťastnější střela. Na tréninku to trénujeme. Málo jsme stříleli, dvě tři střely za přesilovku, to je málo," konstatoval Mrázek.

Alespoň bod vystřelil svému celku ve 49. minutě, kdy se k němu odrazil puk po nahození Romana Chlouby a střelou na zadní tyč propálil Bartošáka. "Bylo tam nahození na brankáře, ke mně se odrazil puk a já do něj jenom plácnul. Kdyby to byl vítězný gól, bylo by to lepší," nezastíral Mrázek.

Jednatřicetiletý obránce při gólové střele zlomil hůl, i přesto mohl slavit důležitou trefu. "Stalo se mi to poprvé, abych dal gól a zlomil hůl. Byla to den stará hokejka, takže to byla asi nějaká vada materiálu," vysvětloval Mrázek. Jindřichohradecký odchovanec si připsal už ve třetím domácím utkání v řadě minimálně bod. "Je to příjemné, ale musíme sbírat hlavně body do tabulky z domácích zápasů," uzavřel Mrázek.

MS v hokeji 2018: program a skupiny >>

 Klasická verze
Mobilní verze