24. září 2017 • 14:25

Berdych prohrál na Laver Cupu i potřetí, Evropa vede už jen 9:6

Autor:
Tenista Tomáš Berdych neuspěl v Laver Cupu ani napotřetí. Po prohrách v páteční čtyřhře s Rafaelem Nadalem a v sobotní dvouhře se neradoval z výhry ani v páru s Chorvatem Marinem Čiličem. Na úvod dnešního programu v O2 areně prohráli s Američany Jackem Sockem a Johnem Isnerem 6:7 (5:7) a 6:7 (6:8).


Výběr světa snížil stav duelu s Evropou na 6:9 a nyní budou následovat dvouhry. První nastoupí za Evropu Němec Alexander Zverev a proti němu v červeném dresu světa Američan Sam Querrey. Jasné je, že hrát budou po nich i světová jednička Španěl Rafael Nadal s Isnerem. Pokud Evropané obě dvouhry vyhrají, zvednou nad hlavu jako první pohár pro vítěze Laver Cupu a Švýcar Roger Federer s Australanem Nickem Kyrgiosem už hrát nebudou.

Pokud ale tým světa alespoň jednou vyhraje, Federer a Kyrgios nastoupí a po nich se může v případě stavu 12:12 hrát ještě rozhodující čtyřhra. K titulu v premiérové soutěži je potřeba získat minimálně třináct bodů.

Vyrovnaný první set čtyřhry rozhodl tie-break, Evropané vedli 5:4 a Isner napálil přímý bod z podání. Nadal ukázal Berdychovi a Čiličovi, že mohlo jít o aut, ti si řekli o jestřábí oko, ale hlavní sudí už jim ho za pozdní žádost nedovolil. Berdych se chvilku dohadoval, ale nesupěl. Isner přidal další bod a při setbolu šel český hráč podávat. Po jeho servisu napálil Sock return plnou silou a Čilič míč v obraně jen sklepl do sítě.

Berdychovi pak nevyšel servis ve druhé hře druhé sady, ale ztracený brejk získali Evropané zpět v sedmé hře. Za stavu 5:6 odvrátili první mečbol a znovu se hrál tie-break, už desátý v devíti zápasech Laver Cupu. V tom měli Berdych a Čilič setbol, ale neuspěli a při druhém mečbolu soupeře zkazil Berdych volej.

"Plán byl jednoduchý. Abych si udržel servis a Jack (Sock) obstará zbytek. Stále máme šanci, hodně jsme chtěli vyhrát a vyšlo to," řekl Isner na kurtu. Tým světa na dvorci poblahopřál Sockovi k pětadvacátým narozeninám, které dnes slaví.

Evropané pod vedením Björna Borga vyhráli v pátek a v sobotu pět ze šesti dvouher a sobotní čtyřhru, v které vedle sebe poprvé nastoupili Nadal s Federerem. Tým světa koučovaný Johnem McEnroem uspěl v jedné čtyřhře a dvouhře.

V pátek se za výhru na netradičním černém kurtu a před zaplněnou halou uděloval bod, v sobotu dva body a dnešní utkání mají tříbodovou hodnotu.

Vše o zimních olympijských hrách 2018 najdete zde >>

Témata:  Sport, FOTO, tenis, Praha, Laver Cup
 Klasická verze
Mobilní verze