24. září 2017 • 19:20

Vítkovice otočily zápas s Mladou Boleslaví a vyhrály v nájezdech

Autor:
Vítkovice otočily v sedmém kole hokejové extraligy zápas s Mladou Boleslaví a vyhrály 3:2 po samostatných nájezdech. Ostravští hráči ve třetí třetině dvakrát vyrovnali góly Jakuba Lva a Šimona Stránského, který skóroval v 60. minutě při hře bez brankáře. Rozstřel rozhodl ve čtvrté sérii David Květoň.


Domácí fanoušci vytáhli v úvodu zápasu transparent "Díky za vše, Viktore" pro bývalého kanonýra Ujčíka, který ozdobil šest let v ostravském klubu dvěma stříbry. Aktuální asistent trenéra Mladé Boleslavi ocenil gesto směrem ke kotli poklonou a pomyslným smeknutím klobouku. "Prožil jsem tady nádherné roky a budu se do Ostravy rád vracet. Lidem moc děkuji, bylo to skvělé. Nestává se to všude. Akorát závěr mi z toho přivítání bere radost," mrzelo Ujčíka, že jeho svěřenci neudrželi těsné vedení.

Jinak ale hokej dlouhou dobu příliš nenadchl a na obou stranách dominovaly obrany. Vítkovice na konci první třetiny zahodily dvouminutovou výhodu dvou mužů v poli. Ačkoli se Středočeši před duelem krčili na dně v úspěšnosti ubráněných oslabení (72 procent), jejich trojice dobrým pohybem téměř k ničemu vážnějšímu soupeře nepustila. Domácí postrádali nápad a přesnější přihrávky.

"Přesilovky nám nejdou. Kluci se pořád dívají na videa, snaží se něco změnit. Myslím si, že je to otázka času," komentoval špatnou hru týmu v početní převaze Stránský, který ale vyzdvihl výkon soupeře. "Jsou bojovní, urputní, strašně dobře bruslí. Nehráli jsme to, co jsme chtěli, a nešlo nám to jak v zápasech předtím. Ale ukázala se vůle týmu a ubojovali jsme to," dodal.

Podobně si v prostřední části vedla i Mladá Boleslav, která promarnila 68 sekund hry pěti proti třem. Přesto hosté v závěru třetiny udeřili v další přesilové hře, když se po Žejdlově přihrávce prosadil osamocený Orsava, s pěti góly nejlepší střelec týmu.

Ostravany branka probudila. Od prvního střídání třetí třetiny se usadili v pásmu hostů a za aktivitu byli rychle odměněni vyrovnávacím gólem: Hrbasovu střelu od modré dorazil na brankovišti Lev. Domácí ožili a v další šanci trefil Tybor tyč. Jejich tlak zastavil až útočným faulem Szturc a důrazný Klepiš dostal Boleslav podruhé do vedení.

Vítkovice poté nezužitkovaly další početní výhodu a gólovou radost jim přinesla až herní situace šest na pět, když při power play nezkrotil gólman Maxwell Hrbasovu střelu a Stránský pohodlně doklepl puk do prázdné klece.

Stránského formace měla přitom za úkol získat v útočném pásmu vhazování, ale dokázala více. Se štěstím. "Po pravdě, já už jsem dohrál. Viděl jsem, že Maxwell má puk pod rukavicí, tak jsem čekal, že to rozhodčí pískne. Ale Szturcík do toho píchnul, puk se objevil u mě, tak jsem do něj plesknul. Ještě že tak, protože už jsem přestával hrát," popisoval Stránský svou druhou trefu v sezoně, kterou dal v čase 59:14.

V pětiminutovém prodloužení se oba brankáři několikrát zaskvěli a zápas vyvrcholil nájezdy. V těch se jako první prosadil Orsava, ale vzápětí uspěl domácí Lev a po něm i Květoň. "Náš výkon byl dobrý, ale jsme zklamaní z toho konce a že si odvážíme jen jeden bod. Kluci tvrdě pracovali a zasloužili si víc. To je ale sport," uvedl kouč Mladé Boleslavi Patrik Augusta.

Vše o zimních olympijských hrách 2018 najdete zde >>

 Klasická verze
Mobilní verze