25. září 2017 • 11:17

Hvězda NBA Wade po jediném roce končí v rodném Chicagu

Autor:
Trh s volnými hráči v zámořské basketbalové lize NBA obohatilo další velmi zajímavé jméno. Po jediném roce v rodném Chicagu se trojnásobný šampion soutěže Dwyane Wade dohodl s Bulls na ukončení spolupráce a je nechráněným volným hráčem. O pětatřicetileté křídlo už údajně projevili zájem v Clevelandu, San Antoniu, Oklahomě a Miami, odkud Wade loni do Chicaga zamířil.


Wade se loni upsal rodnému Chicagu s tím, že mu pomůže vrátit slavné časy. Poté, co v létě opustily tým jiné hvězdy Jimmy Butler a Rajon Rondo, se ale Wade rozhodl odejít rovněž a vykoupil se ze smlouvy. Z platu 23,8 milionu dolarů (asi 520 milionů korun), který měl v nadcházející sezoně dostat, tak vrátí Chicagu přibližně osm milionů.

Největší šanci na získání jeho služeb má zřejmě finalista posledních tří sezon Cleveland, kde by Wade obnovil spolupráci s LeBronem Jamesem. Společně v dresu Miami získali tituly v letech 2012 a 2013.

Během 14 sezon v NBA má Wade průměr 23,3 bodu na zápas. Miami dovedl k titulu i v roce 2006, kdy byl zvolen nejužitečnějším hráčem finále. Dvakrát byl vybrán do nejlepší sestavy soutěže a dvanáctkrát do Utkání hvězd. V roce 2009 byl nejlepším střelcem sezony.

MS v hokeji 2018: program a skupiny >>

Témata:  Wade, Chicago, NBA, basketbal, Sport
 Klasická verze
Mobilní verze