26. září 2017 • 10:25

První cíl splněný, odškrtly si veslařky Antošová s Fleissnerovou

Autor:
Lenka Antošová s Kristýnou Fleissnerovou odjely na mistrovství světa ve veslování do Sarasoty v USA s cílem společně poprvé postoupit do finále vrcholné akce sezony a první krok úspěšně zvládly. V pondělí bezpečně postoupily na dvojskifu do semifinále a v pátek se pokusí udělat i krok druhý.


"Závodily jsme po čtvrt roce, protože poslední Světový pohár v Lucernu byl už v červnu, takže jsme moc nevěděly, jak nám to půjde. Postup byl ale náš cíl," uvedly Antošová s Fleissnerovou pro ČTK.

Veslařky pražské Slavie, které v květnu v Račicích ovládly mistrovství Evropy, se na postupových pozicích držely celou trať. Na mezičase 500 metrů byly třetí, poté se posunuly na druhé místo, v závěru je ale předstihla litevská dvojice Ieva Adomavičiuteová a Milda Valčiukaiteová, která nakonec vyhrála. Druhé skončily Australanky Madeleine Edmundsová a Olympie Alderseyová.

"Vystartovaly jsme rychle a závod se vyvíjel vcelku dobře, i když byl asi nejteplejší den za dobu, co jsme na Floridě, a spalovalo nás slunce," uvedly Antošová s Fleissnerovou, které do zámoří stejně jako celá česká výprava odletěly v neděli 17. září.

Nyní čeká svěřenkyně trenéra Josefa Lukše několikadenní pauza, podruhé se v Sarasotě představí až v pátek. "Musíme zregenerovat, namazat se panthenolem a hlavně se pořádně připravit na semifinále. Finále chceme urvat," řekla Antošová, která se svou parťačkou na loňských olympijských hrách v Riu obsadila desáté místo.

Před odletem do zámoří měly české reprezentantky obavu z aklimatizace, momentálně ale Fleissnerová bojuje s nachlazením. "Nejspíše z teplotních šoků. Venku je neuvěřitelně vedro a vlhko a v hotelech, autobusech dokonce i ve sprchách a toaletách je spuštěna klimatizace snad na 15 stupňů. Každým dnem se to ale zlepšuje, tak věříme, že v semifinále bude ještě ve větší kondici," dodala Antošová.

Vše o zimních olympijských hrách 2018 najdete zde >>

 Klasická verze
Mobilní verze