26. září 2017 • 10:57

Fotbalisty Brna posílí portugalský obránce Gomes

Autor:
Fotbalisty Zbrojovky Brno posílí devětadvacetiletý portugalský obránce Francisco "Chico" Gomes, který je volným hráčem a naposledy působil v druholigovém týmu Cova Piedade. S posledním mužstvem české ligové tabulky se připravuje od minulého týdne, už nastoupil za juniorku Brna. Do ligy by mohl naskočit v neděli na Slavii.


"Může nám okamžitě pomoci. Je zkušený, má svoje roky a za sebou spoustu zápasů v zajímavé soutěži. I v tréninku se jeví dobře," uvedl na klubových stránkách trenér Brna Richard Dostálek.

Ve druhé portugalské lize odehrál Gomes 114 utkání a vstřelil tři góly. V sezoně 2013/14 působil v bulharském Černomorci Burgas.

Kromě Gomese byl zařazen do prvoligového kádru Brna také devatenáctiletý nigerijský útočník Abdulrahman Taiwo. V uplynulé sezoně hrál za Bursaspor, v týmech do 19 a 21 let vstřelil za tři měsíce celkem deset gólů.

"V tomto případě jde o hrotového útočníka se zajímavou perspektivou. Zatím je brzy říkat více, má za sebou pár tréninků v neznámém prostředí. Bude chvíli trvat, než se aklimatizuje. Jeho přínos tedy vidíme spíše v budoucnosti," doplnil Dostálek.

Vše o zimních olympijských hrách 2018 najdete zde >>

Témata:  fotbal, první, Gomes, Brno, Sport
 Klasická verze
Mobilní verze