26. září 2017 • 15:46

Komličenkův loket a zranění Limberského bude řešit disciplinárka

Autor:
Disciplinární komise Ligové fotbalové asociace se bude zabývat úderem lokte Nikolaje Komličenka z Mladé Boleslavi, který v duelu 8. kola první ligy způsobil plzeňskému obránci Davidu Limberskému zranění v obličeji. Případ bude komise projednávat až 5. října, v neděli tak proti Jablonci může ruský útočník nastoupit.


K incidentu došlo v 78. minutě sobotního utkání, kdy Komličenko při snaze dostat se do šance udeřil Limberského loktem do obličeje. Plzeňský bek byl odvezen do nemocnice, kde rentgen zlomeninu neobjevil. Následné podrobné vyšetření v Plzni však odhalilo zlomeninu jařmového oblouku, tedy spojení lícní kosti s horní čelistí a spánkovou kostí, a nutnost operace.

Komličenkův zákrok zůstal v utkání nepotrestán, což komise rozhodčích označila za chybu sudího Pavla Fraňka a jeho asistenta Petra Caletky. Podle ní měl Komličenko dostat červenou kartu za surovou hru. Na základě toho disciplinární komise zahájila s ruským útočníkem řízení.

V minulosti za podobné incidenty disciplinárka rozdávala tresty ve výši čtyři až osm zápasů zákazů činnosti. Nejvyšší trest za úder loktem dostal v roce 2009 teplický Milan Matula, který za krvavé zranění hlavy Petra Jiráčka vyfasoval osm zápasů, později mu však byl trest zmírněn na šest duelů. Podle disciplinárního řádu hrozí Komličenkovi trest na dva až deset zápasů a pokuta do 100 tisíc korun.

svd okr

Olympiáda 2018: kompletní informace najdete zde >>

Program ZOH >> Hokej na ZOH 2018 >>

 Klasická verze
Mobilní verze