26. září 2017 • 16:09

Necid už v Astaně skóroval a věří, že stadion bude sedět i týmu

Autor:
Útočník Tomáš Necid si jako jediný ze slávistických fotbalistů už zahrál v Astaně, kde červenobílí ve čtvrtek v druhém utkání skupiny Evropské ligy nastoupí proti mistrovi tamní soutěže. Osmadvacetiletý hráč nejprve před čtyřmi lety v dresu PAOK Soluň zvítězil v kazašské metropoli 2:0 nad Karagandou a o rok později opět jako střídající na stejném stadionu pro 30 tisíc diváků jedním gólem přispěl k výhře české reprezentace 4:2 nad domácím výběrem.


"Vzpomínky na to jsou hezké. Město je nádherné, stadion taky, hřiště umělka, která je ale na nejvyšší úrovni. Takže mně to tam vyhovuje a věřím, že bude vyhovovat celému týmu," řekl Necid novinářům.

"Dvakrát jsme tam vyhráli, dal jsem tam gól, na to rád vzpomínám. Ale teď bych hlavně chtěl, abychom vyhráli. Jestli dám gól nebo ne, to není tak podstatné. Tři body by pro nás byly důležité a hodně by nám pomohly," doplnil Necid, který se letos v létě do Slavie vrátil.

Nepovažuje za nevýhodu, že se bude hrát na umělém povrchu. "Myslím, že by s umělkou neměl být problém. My v Česku odmalička kopali na umělkách, takže by s přechodem a adaptací neměl být problém," prohlásil Necid.

Na rozdíl od většiny spoluhráčů už na umělé trávě hrál soutěžní zápasy během svého působení v nizozemském Zwolle. "Ale jako žádnou výhodu to nevidím. Teď jsem dlouho na umělce nebyl, tak nemohu říct, jak mi to na ní půjde," dodal hráč se 44 starty za reprezentační A-tým.

Novinkou pro něj nebyl ani více než pětihodinový let do Astany a čtyřhodinový časový posun dopředu. "Bude to dlouhý let, ale musíme se s tím poprat a užít si ho. Dá se to. Dá se pustit film, spát, najíst se. Musíme se tam adaptovat a připravit se dobře na zápas," uvedl Necid.

V Astaně jsou teploty mezi pěti až sedmi stupni Celsia a přes noc už klesají pod nulu. "U nás v Čechách taky není zrovna teplo, takže by to neměl být problém. Navíc asi bude zatažená střecha, jako tehdy, když jsem tam byl, protože byla zima," podotkl Necid.

Slavia na úvod skupiny porazila Maccabi Tel Aviv 1:0 a případnou výhrou v Astaně se může přiblížit postupu. Kazašský mistr ale v pohárech doma neprohrál patnáctkrát za sebou. "Bude to tam s nimi těžké, protože doma hrají fakt dobře. Ale jedeme tam zvítězit. Krok k postupu by to asi ještě nebyl, ale bylo by to fajn," uvedl Necid.

První zápas skupiny s Maccabi rozhodl ve dvanácté minutě jediným gólem. Prosadil se i v domácím poháru proti Třinci, naopak v lize po svém návratu zatím třikrát nastoupil jen jako střídající hráč. "Jsem rád, že jsem naskočil do těch pohárových utkání a dal jsem góly, což je pro mou psychiku dobře. Věřím, že to bude pokračovat dál," řekl Necid.

Olympiáda 2018: kompletní informace najdete zde >>

Program ZOH >> Hokej na ZOH 2018 >>

 Klasická verze
Mobilní verze