3. října 2017 • 14:12

U masakru ve Vegas byly i tenistka Robsonová a tyčkařka Morrisová

Autor:
Britská tenistka Laura Robsonová byla na nedělním koncertě v Las Vegas, při kterém čtyřiašedesátiletý Stephen Paddock zastřelil 59 lidí a dalších 527 zranil. Svěřila se, že je v šoku, ale v pořádku. Jeden z nejděsivějších zážitků v životě podle vlastních slov prožila i vicemistryně světa a stříbrná olympijská medailistka ve skoku o tyči Sandi Morrisová. Ta strávila zhruba pět hodin zamčená v protější budově.


Střelec útočil na dav více než 22.000 lidí z 32. podlaží hotelu Mandalay Bay. Třiadvacetiletá Robsonová na koncertě v rámci country festivalu byla. "Jsem v pořádku. Byli jsme přímo tam, znělo to nejdřív jako ohňostroj, ale pak všichni začali utíkat. Děsivé," uvedla na sociálních sítích.

Americká tyčkařka Morrisová nedaleko navštívila vystoupení skupiny Blue Man Group. "Po skončení show nám řekli, že budovu zavírají, ale nejdřív nám neřekli důvod," vyprávěla ve videu zveřejněném na twitteru. Teprve při čekání lidé ze sociálních sítí zjistili, že se přes ulici střílelo. "Takže jste mohli slyšet šeptání, jak lidé sledovali sociální sítě a zjišťovali, co se stalo," uvedla pětadvacetiletá tyčkařka.

Vypadalo to, že návštěvníci show Blue Man Group budou muset na místě strávit celou noc. Dostali přikrývky, vodu a banány. "Ale nakonec nás pustili asi v půl páté ráno. Museli jsme jít pěšky do hotelu přes Las Vegas a bylo to město duchů. Jenom policejní auta křižovala ulice. Bylo tam ohromné ticho a byla to velmi surreální zkušenost. Jsem ráda, že jsem v pořádku," dodala Morrisová.

Na country festivalu, kde se masakr odehrál, byl také bývalý plavec Michael Phelps. Navštívil ho ale v pátek, na nedělní koncert nedorazil.

Olympiáda 2018: kompletní informace najdete zde >>

Program ZOH >> Hokej na ZOH 2018 >>

 Klasická verze
Mobilní verze