6. října 2017 • 20:45

Litvínov pošesté za sebou nebodoval, podlehl v Jihlavě 1:4

Autor:
Hokejisté posledního Litvínova prohráli v 10. kole extraligy na ledě nováčka Jihlavy 1:4 a pošesté za sebou nebodovali. Dukla naopak před vlastním publikem už potřetí za sebou vyhrála. Dvěma body za gól a asistenci pomohl k úspěchu domácích útočník Michal Hlinka.


"Myslím, že Jihlava zápas vyhrála zaslouženě. Rozhodující byl podle mě gól, který jsme inkasovali na 1:3. Pak už Jihlava jen bránila. Z hlediska produktivity byla lepší než my a zaslouženě vyhrála. Situace v tabulce není příjemná, ale musíme se s ní poprat," řekl trenér Litvínova Radim Rulík.

Litvínov přijel do Jihlavy s několika změnami v sestavě. Do branky se postavil Kantor, do druhého útoku vrátil kouč Rulík Kanaďana Nichollse a ve třetí pětce se objevil Matoušek, ale ani rotace ve formacích severočeskému týmu k bodům na ledě nováčka nepomohly, byť utkání začalo hodně opatrně.

V páté minutě se ocitl sám před Škarkem Nejezchleb, ale ještě než litvínovský hráč stačil zakončit, domácí bek mu vypíchnul puk. Góly začaly v Jihlavě padat až v prostřední části hry. V 26. minutě otevřel skóre Žálčík, když do prázdné branky poslal kotouč po kombinační akci Anděla s Hlinkou.

Za deset minut vedla Dukla o dvě branky. Tomáš Kubalík v rohu kluziště vybojoval puk, najel si před branku, kde využil nedůrazu litvínovských obránců a po kličce gólmanovi skóroval. Radoval se tak z první branky v pátém utkání po svém návratu do extraligy po osmi letech v zahraničí.

"Jel jsem z pravé strany a myslel si, že se tam nějak natlačím. Z rohu jsem nechtěl nic vymýšlet, tak jsem se zkusil nacpat před bránu. U trenéři nás k tomu vybízí. Viděl jsem mezeru, vyšlo to a dokázal jsem dát gól," popsal útočník Kubalík.

Hostům se podařilo snížit na začátku třetí části. Po 42 vteřinách využil početní výhodu Nejezchleb, který zakončoval do prázdné brány. Jenže za dalších pět minut už znovu Dukla vedla o dvě branky, když také dokázala zužitkovat přesilovou hru. Čachotský si vyměnil puk s Hubáčkem, který našel před brankou úplně volného Semana a ten se zakončením do prázdné branky neměl problém.

Dukla poté vše vsadila na defenzívu a začala bránit už od středního pásma. Hosté si s obranným valem dlouho nevěděli rady a prakticky vůbec nedokázali ve zbytku hracího času ohrozit vážněji Škarkovu branku. Necelé čtyři minuty před koncem stanovil konečnou podobu výsledku tečovanou střelou po nahození Šidlíka Hlinka.

"Jsme spokojeni s výsledkem, ale vítězství se nerodilo lehce, protože první třetina z naší strany byla trošičku upachtěná. Poté, co jsme vstřelili první gól, jsme se trochu uklidnili. Hráči si zaslouží dík, protože od druhé třetiny předváděli cílevědomý tlak," prohlásil trenér Dukly Petr Vlk.

Olympiáda 2018: kompletní informace najdete zde >>

Program ZOH >> Hokej na ZOH 2018 >>

 Klasická verze
Mobilní verze