6. října 2017 • 21:24

Třinec i díky gólům odchovanců přehrál jasně Spartu

Autor:
Třinečtí hokejisté zabrali po předchozích dvou prohrách a v 10. kole extraligy přehráli jednoznačně pražskou Spartu 4:1. Oceláři vedli brankami Davida Ciencialy a Ondřeje Kovařčíka už v čase 5:34 o dva góly a v dalším průběhu využili obě přesilové hry - v polovině zápasu přidal třetí zásah nejproduktivnější obránce soutěže Vladimír Roth a skóre uzavřel Martin Adamský. Za hosty v závěru zkorigoval výsledek Miroslav Forman.


Třinecký klub se po minulé sezoně rozhodl, že chce dávat větší prostor odchovancům. A právě zásluhou hráčů ze své líhně vedl už v šesté minutě 2:0. Cienciala krásně tečoval Hrňovu střelu, která ještě cinkla o břevno a zapadla do branky. Poté Ondřej Kovařčík překvapivě propasíroval bekhendovým pokusem puk z velkého úhlu za Aittokalliova záda a zaznamenal premiérovou trefu v extralize.

"Je to o nás. Nemůžeme hrát, protože jsme mladí. Musíme si čas na ledě stoprocentně zasloužit," uvedl Kovařčík, který nastoupil poprvé v extralize v jedné formaci s bratrem Michalem. "My o sobě víme a myslím si, že nám to celkem šlo. Říkali jsme, že si budeme pomáhat, najíždět si do správných míst a hrát u nich v pásmu. Gól byl takový bonus. Brácha se smál, že to byl dobrý haluzák," dodal.

V třinecké Werk aréně v té chvíli panovala bouřlivá atmosféra, která záhy na několik minut ztichla. Domácí fanoušci vytáhli transparent s nápisem "S hokejovým svazem padlo ticho na zem" na protest proti novince v disciplinárním řádu, která postihuje nepřístojné chování diváků. Podle ní hrozí sankce i za zesměšňující či ponižující chování včetně posunků, gest a pokřiků vůči jakémukoli aktérovi utkání.

Pražané si stěžovali po svých předchozích zápasech s Olomoucí a Pardubicemi, že prováhali začátky, ale tentokrát vůbec nehráli v první třetině špatně. Hrubec ale kryl všechny jejich pokusy včetně šancí Vrány a Dvořáka. Dalších osm střel zblokovala obětavá domácí obrana. Navíc ještě mohl přidat třetí trefu Ocelářů Marcinko, který ale po kombinaci Martina Růžičky s Rothem minul prázdnou branku.

V prostřední části se aktivita přenesla na hokejky Třince a šance se rodily výhradně na jeho straně. V největší Rákos nedotáhl sólový průnik, ale domácí to nemuselo mrzet, protože v první přesilové hře zápasu vymysleli Polanský s Martinem Růžičkou další krásnou akci. Na jejím konci stál Roth, který zamířil přesně do horního růžku. Hosté se znovu nadechli až v závěru třetiny, kdy se dostával do úniku Kudrna, ale vracející se Adámek mu ztížil zakončení.

"Trápí nás koncovka. Od utkání s Libercem (7:1) jsme v ní špatní. I když jsme se na ni v tréninku zaměřili, nepadá nám to, což se občas v nějaké fázi sezony stane. Děláme vše pro to, aby se to otočilo," řekl útočník hostů Miroslav Forman.

Zmar Sparty korunovali v poslední třetině Černoch s Pechem, kteří se po Rákosově hrubé chybě v obranném pásmu řítili sami na Hrubce, ale situaci překombinovali. Další šanci sebral skvělý brankář Ocelářů Dvořákovi. A tak přišel trest, Třinec využil díky trefě Adamského i svou druhou přesilovou hru v zápase. Hrubec se ale nakonec z druhé nuly v sezoně neradoval, protože jej v 57. minutě překonal z mezikruží Forman.

"Poslední tři zápasy jsou jako přes kopírák. Máme špatný začátek, na cestu se vymlouvat nemůžeme, protože jsme přijeli včera. Nevím, čím to je," uvedl střelec jediného sparťanského gólu. "Pořád jsme věřili, že to můžeme otočit. Bohužel naše hra nebyla vůbec dobrá. Lituji naše fanoušky, že sem jeli. Ale věřím, že se zvedneme a že ve Zlíně to bude lepší," dodal.

MS v hokeji 2018: program a skupiny >>

 Klasická verze
Mobilní verze