6. října 2017 • 22:05

Naše hra nebyla vůbec dobrá, přiznal Forman po prohře Sparty

Autor:
Hokejisty pražské Sparty trápí poslední tři zápasy v extralize špatné začátky. V Olomouci i doma s Pardubicemi ztratili úvodní třetinu shodně 0:1, v Třinci prohrávali už ve šesté minutě 0:2 a Ocelářům nakonec podlehli 1:4.


Přitom už po úterní domácí prohře 1:3 s Pardubicemi si Pražané zdůrazňovali, že se špatný vstup nesmí opakovat. "Je to jako přes kopírák. Ale na cestu se vymlouvat nemůžeme, protože jsme přijeli včera. Nevím, čím to je. Pořád jsme věřili, že to můžeme otočit. Bohužel naše hra nebyla vůbec dobrá. Lituji naše fanoušky, že sem jeli," uvedl sparťanský útočník Miroslav Forman.

Spartu trápí koncovka. V posledních třech utkáních vstřelila jen pět gólů, tři z nich dali obránci. "Je těžké to takhle hodnotit po zápase, ale drhne toho více," přiznal jediný střelec týmu v Třinci. "Od utkání s Libercem jsme v koncovce špatní. I když jsme se na to tréninku zaměřili, nepadá nám to, což se občas v nějaké fázi sezony stane. Děláme vše pro to, aby se to otočilo," podotkl.

Pražané hráli v Třinci disciplinovaně a soupeři povolili jen dvě přesilové hry. Ale domácí v obou skórovali. "Každý zápas chceme, co nejméně faulovat, protože oslabení a přesilovky rozhodují zápasy. Ale máme problémy s předbrankovým prostorem a s bráněním v mezikruží, odkud jsme dostávali i dnes blbé góly," vysvětlil.

O tým se ale Forman nebojí. "Jsme charakterově super parta, hokej všichni hrát umíme. Teď jsme sice párkrát nevyhráli, ale to se otočí. Věřím, že se zvedneme a že ve Zlíně to bude lepší," uzavřel Forman.

MS v hokeji 2018: program a skupiny >>

 Klasická verze
Mobilní verze