6. října 2017 • 23:01

Kubalík se poprvé trefil za Jihlavu a hned dal vítězný gól

Autor:
Z první trefy po návratu do hokejové extraligy po osmiletém působení v zahraničních soutěžích se radoval Tomáš Kubalík a hned byla vítězná. Sedmadvacetiletý útočník se na výhře Jihlavy nad Litvínovem 4:1 podílel v 36. minutě brankou na 2:0 a prosadil se tak v pátém vystoupení v dresu Dukly, kterou před necelými třemi týdny posílil.


Kubalík vyhrál souboj v rohu, natlačil se před branku a blafákem do forhendu překonal brankáře Pavla Kantora. "Z rohu jsem nechtěl nic vymýšlet, tak jsem se zkusil nacpat před bránu. I trenéři nás k tomu vybízí, viděl jsem mezeru, vyšlo to a dokázal jsem dát gól," popsal Kubalík.

Byl rád, že takto přispěl k úspěchu proti poslednímu týmu tabulky. "Na Litvínov jsme se připravovali celý týden. Věděli jsme, co budou hrát. Jsme šťastní, že jsme uhráli tři body," pochvaloval si plzeňský odchovanec, který si po odchodu ze západu Čech zahrál i 12 zápasů v NHL za Columbus. Nastupoval i v KHL za Lva Praha a Slovan Bratislava, v Německu za Ingolstadt a ve Finsku za KalPu Kuopio a Sport Vaasa.

Litvínov prožívá výsledkovou krizi, v Jihlavě si připsal už šestý duel bez bodu za sebou, ale podle Kubalíka na to hráči Dukly před utkáním nehleděli. "Soustředili jsme se jen na sebe a náš výkon. Hráli jsme to, co jsme potřebovali. Makali jeden za druhého. Víme, že když budeme hrát to, co po nás chtějí trenéři, tak soupeře budeme dostávat pod tlak a z toho si budeme vytvářet šance," dodal Kubalík.

Olympiáda 2018: kompletní informace najdete zde >>

Hokej na ZOH 2018 >>

 Klasická verze
Mobilní verze