7. října 2017 • 15:36

V čele Rallye Příbram je Dohnal, Pech je druhý

Autor:
Jan Dohnal s vozem Ford Focus WRC vyhrál první etapu Rallye Příbram, závěrečného závodu mistrovství České republiky v automobilových soutěžích. Za obhájcem prvenství z loňského roku je druhý se ztrátou 48 sekund Václav Pech, třetí místo drží Vojtěch Štajf.


Do vyrovnaného souboje o prvenství promluvil ve třetí rychlostní zkoušce Pechův defekt, kvůli němuž šestinásobný vítěz příbramské soutěže ztratil 42 sekund a propadl se na páté místo. Ve zbytku etapy se Pech dokázal vrátit na druhou příčku, ale odstup na Dohnala nezkrátil.

"Trefil jsem ukrytý kámen, o kterém jsem nevěděl, a prorazil jsem pneumatiku. Byla to chyba, v tréninku jsem si to měl zapsat, protože těch kamenů tam bylo hodně," řekl Pech pro mediasport. Ve stejném místě mělo navíc defekt více posádek. "Nic ale nebalíme," řekl pilot vozu Ford Fiesta R5.

Dohnal ale věří, že nastolené tempo udrží až do cíle a vyhraje. "Mrzí nás, že Vašek měl problémy s defekty, ale to k rallye patří. My se teď budeme snažit udržet pozici, neztratit koncentraci a pojedeme dál rychle," uvedl Dohnal.

V Příbrami chybí již jistý mistr republiky Jan Kopecký, který startuje na Katalánské rallye. Na startu není ani Jan Černý, jenž má jisté konečné třetí místo. Pech bude bez ohledu na výsledek sedmého dílu MČR celkově druhý.

Olympiáda 2018: kompletní informace najdete zde >>

Hokej na ZOH 2018 >>

 Klasická verze
Mobilní verze