18. října 2017 • 13:54

Dánky kvůli sporu o peníze bojkotují zápas kvalifikace MS

Autor:
Dánské fotbalistky kvůli sporu se svazem ohledně odměn odmítly nastoupit k zápasu kvalifikace mistrovství světa se Švédskem. Oznámil to šéf svazu Jacob Wadland dva dny před plánovaným soubojem v Göteborgu. Hrozí jim za to vyloučení z kvalifikace.


Dánky se dožadují stejných podmínek a stejného platu, jako mají jejich reprezentační kolegové. Ti se jim snažili pomoci a údajně nabídli, že se části ročního platu ve prospěch hráček vzdají, pokud svaz podmínky obou reprezentací vyrovná.

Na to svaz nepřistoupil. Úřadující vicemistryně Evropy proto vyhlásily bojkot pátečního duelu. Už v září odmítly sehrát přípravný zápas proti Nizozemsku.

Kvalifikační skupinu o MS 2019 Dánky zahájily před měsícem výhrou v Maďarsku 6:1. Před ní prý se svazem dospěly k prozatímní dohodě, ale v poslední době spor trvající už několik měsíců graduje. "Informovali jsme FIFA a očekáváme disciplinární rozhodnutí," uvedli dnes představitelé dánského svazu.

Jako inspirace dánským fotbalistkám zřejmě slouží Norsko, jehož hráčky si nedávno vybojovaly stejný honorář jako muži. I jim pomohlo, že se reprezentanti vzdali části svých příjmů.

Vše o zimních olympijských hrách 2018 najdete zde >>

 Klasická verze
Mobilní verze