18. října 2017 • 14:14

Ruská gymnastka Bravikovová je favoritkou Grand Prix v Brně

Autor:
Osmnáctiletá ruská moderní gymnastka Julia Bravikovová bude hlavní hvězdou víkendové Grand Prix v Brně. Do soutěže zasáhne 16 závodnic ze 14 zemí, české barvy budou hájit Denisa Štěpánková, Martina Švédová a dvaadvacetiletá domácí mistryně Anna Šebková, pro kterou bude brněnská akce loučením s aktivní kariérou.


"Letošní sezonu jsme měla kvůli zranění hodně komplikovanou, vynechala jsem mistrovství Evropy i mistrovství světa. Chci také dokončit vysokoškolská studia," uvedla Šebková na dnešní tiskové konferenci v Brně ke svému rozhodnutí skončit. Po doléčení zranění se na poslední start v kariéře připravovala tři měsíce.

Letošní Grand Prix nemá tak hvězdné obsazení jako v minulosti, kdy se na startu představily olympijské vítězky i mistryně světa. "Chybí nejlepší závodnice z Ruska, které se omluvily. Po loňských olympijských hrách došlo ke generační výměně. Některé závodnice jsou zraněné, jiné už po sezoně odpočívají," uvedl trenérka Zdena Schinzelová.

Bravikovová dominovala na letošní univerziádě na Tchaj-wanu, kde vyhrála víceboj a tři finálová cvičení.

Brněnská soutěž je šestým pokračováním sedmidílného seriálu. V sobotu začne ve 14:00 vícebojem, v neděli od 13:30 budou na programu finálová cvičení a od 15:45 galashow nejlepších závodnic pod názvem Hledá se James Bond. Program doplní mezinárodní Tart Cup juniorek, který začne v pátek ve 14:00.

Vše o zimních olympijských hrách 2018 najdete zde >>

 Klasická verze
Mobilní verze