19. října 2017 • 22:02

Jihlavský Jiránek: Čekali jsme na šanci, která nakonec přišla

Autor:
Hokejisté Jihlavy dokázali otočit utkání se Spartou, přestože v něm na začátku 38. minuty prohrávali 1:2. K povedenému obratu a výhře 4:2 přispěl gólem a nahrávkou šestadvacetiletý útočník Tomáš Jiránek. Na třetí trefu v probíhajícím ročníku se přitom načekal, naposledy skóroval shodou okolností rovněž se Spartou v duelu 2. kola.


První a převážnou část druhé třetiny to v utkání proti Spartě nebylo od hokejistů Jihlavy ono. Nováčkovi se nedařilo po inkasované brance v páté minutě vůbec nic a Horáckým zimním stadionem se nesl pískot nespokojených domácích fanoušků. Ten ale brzy nahradil bouřlivý jásot.

"Měli jsme za sebou hodně zápasů a ještě jsme třikrát v řadě prohráli, kdežto Sparta stejnou porci zápasů zvládla vítězně. Snažili jsme se dobře bránit, aby nám Sparta neodskočila ještě víc a čekali na šanci, která přišla. My jsme ji využili a zaslouženě vyhráli," řekl Jiránek novinářům.

Pro něj jsou přitom duely se Spartou vítanou záležitostí, protože i v druhém duelu této sezony mezi oběma soupeři se dokázal střelecky prosadit důležitým gólem na konečných 4:2. Od zápasu v Praze, který se hrál v rámci druhého kola 10. září, totiž vycházel střelecky naprázdno.

"Je pravda, že na gól jsem čekal docela dlouho. A tak jsem rád, že jsem ho dal a zase se trefil. Když jsme se dostali do vedení, tak jsme nechtěli úplně zalézt do obrany a jen odpalovat puky od naší modré čáry," konstatoval Jiránek.

Sparta se sice hnala ve třetí třetině za vyrovnáním a také za prodloužením vítězné série, po druhé přestávce vyměnila gólmany, když Davida Honzíka nahradil Sami Aittokallio, ale právě Jiránkův gól na 4:2 byl definitivní vítěznou tečkou.

"Samozřejmě jsme v hlavě měli, že vystřídali gólmana. Byl studený, ale myslím, že jsme ho moc neprověřili, protože jsme hlavně chtěli hrát dobře zezadu. Když to řeknu jednoduše, tak jsme hráli na výsledek, ne na to, abychom prověřili soupeřova gólmana," uvedl Jiránek.

"Potřebovali jsme zvítězit, aby nám soupeři neodskočili. A trochu jsme to v hlavách měli. Měli jsme sezení, vyříkali jsme si to. Doufejme, že teď jsme to nastartovali a budeme se držet na vlně, na které jsme končili tento zápas," věří Jiránek s vyhlídkou nedělního duelu v Třinci.

Vše o zimních olympijských hrách 2018 najdete zde >>

 Klasická verze
Mobilní verze