20. října 2017 • 13:45

Kajakář Prskavec je navzdory neúspěchu z MS se sezonou spokojen

Autor:
Kajakář Jiří Prskavec hodnotí uplynulou sezonu navzdory neúspěchu v individuálním závodě na mistrovství světa jako povedenou. Český vodní slalomář letos získal světový titul alespoň v kategorii hlídek společně s Ondřejem Tunkou a Vítem Přindišem, k tomu také vybojoval bronz na mistrovství Evropy a medailová umístění přidal i ve Světovém poháru. Nyní se bude soustředit na přípravu do další sezony, kdy ho čeká mistrovství Evropy v pražské Troji a MS v Riu de Janeiro.


"Já jsem se vlastně nikdy dřív nedokázal celou sezonu držet na těch nejvyšších příčkách. Letos se mi povedlo opravdu v každém mezinárodním závodě se probojovat do finále a jenom jednou jsem nevybojoval medaili. Takže pro mě to bylo super úspěšné, až do toho mistrovství světa, kde věřím, že to tak mělo být a že se to jednou holt nepovedlo," řekl Prskavec.

Bronzového medailistu z loňských olympijských her v Riu de Janeiro čeká v nejbližších dnech ještě odpočinek při lázeňských procedurách v Karlových Varech. S přípravou na sezonu 2018 chce naplno začít už na přelomu listopadu a prosince, kdy se chystá na dvoutýdenní soustředění do Jihoafrické republiky.

"Pak mě čeká zimní období, kdy to budou převážně běžky. V půlce ledna už to bude na měsíc a půl tradiční soustředění v Austrálii. A pak už zase začíná sezona," doplnil Prskavec.

Na ME i MS se bude muset Prskavec na rozdíl od Tunky a Přindiše ještě nominovat. Ve čtyřech nominačních závodech bude jeho hlavním rivalem zejména další olympijský medailista Vavřinec Hradilek. "S těmi, s kterými tam budu závodit, jsem letos mockrát neprohrál. Takže věřím, že si to budu schopen obhájit, a udělám pro to maximum. I když je náš sport v tomhle trochu nevyzpytatelný," řekl. Motivací pro Prskavce bude i skutečnost, že se evropský šampionát odehraje na jeho domácí vodě, kde závodí z celého světa nejraději.

Na letošním MS Prskavec v semifinále doplatil na dvě chyby v brankách, za které nasbíral čtyři trestné sekundy. Měl sice druhý nejrychlejší čas, zatímco všichni finalisté s výjimkou Ondřeje Tunky zajeli čistě. Tunka pak svou životní jízdou dokázal ve finále zvítězit. Stříbro získal s o dvě setiny sekundy horším časem Vít Přindiš.

Vše o zimních olympijských hrách 2018 najdete zde >>

 Klasická verze
Mobilní verze