20. října 2017 • 19:54

Třinec po Brnu porazil dalšího lídra, Plzeň zdolal v prodloužení

Autor:
Třinečtí hokejisté porazili po Kometě Brno podruhé v týdnu lídra extraligy, když v 15. kole udolali Plzeň 3:2 v prodloužení. Domácí v základní hrací době vyrovnali díky trefám Jiřího Polanského, který dal 200. gól v soutěži, a Martina Růžičky. V nastavení rozhodl v přesilové hře Tomáš Marcinko. V dresu hostí, kteří bodovali potřinácté v řadě, si udržel průměr gólu na zápas Dominik Kubalík. V plzeňské obraně debutoval Jakub Kindl, bývalý hráč Detroitu a Floridy.


"Každý bod je hodně důležitý a jsem rád, že je sbíráme a nemáme zápasy s nulou. Mohli jsme ale rozhodnout v přesilovce pět na tři. Kdybychom v ní odskočili na 3:1, tak to mohlo dopadnout úplně jinak. Nesehráli jsme ji špatně, stříleli jsme tam furt - já a Milan Gulaš, ale nedostali jsme to až do brány. Hodně ran schytali obránci, příště je to třeba trefit lépe, protože dostáváme puk do brankoviště, ale nemáme tam dorážky," uvedl Kubalík.

Plzeň nebodovala naposledy právě v souboji s Třincem v 2. kole a v první třetině tahala za kratší část provazu i vinou četných oslabení. V největší šanci Ocelářů ale Martin Růžička zblízka přestřelil a ve třech přesilových hrách končily puky na chráničích gólmana Svobody. Hosté vytěžili z minima maximum, když se Kubalík po vypršení trestu zapojil do rychlého protiútoku tři na dva a po přihrávce Schleisse se trefil z pravého kruhu k bližší tyči.

Kubalík má na kontě už 15 tref a mohl by atakovat rekord soutěže, který drží se 40 zásahy třinecký Růžička. "Budu se snažit, ale není to o tom, že bych útočil na jeho rekord. Budu se snažit pomáhat, když to povede k bodům, tak super. Ale že bych to měl v hlavě, to ne. Spíš se o tom jen povídá. Neříkám, že to je nereálné, ale 40 gólů je hodně. To je pořádná palba. Musel mít neskutečnou formu. Nemyslím na to. Snažím se hrát dobře pro Plzeň," podotkl Kubalík.

Obranu soupeře prolomili domácí až v polovině zápasu zásluhou Polanského, který dobře clonil před brankou a od něho se odrazila střela Janka do sítě. Vzápětí mohla skóre překlopit na stranu domácích aktivní čtvrtá formace vedená Michalem Kovařčíkem, ale Svoboda odolal. A tak udeřila Plzeň. Na útočné modré čáře získal puk v souboji s Polanským Indrák, posunul ho na Stacha, který si položil brankáře Hrubce, a byť se dostal do velkého úhlu, rozjásal hosty podruhé.

Třinečtí v úvodu třetí třetiny dohrávali přesilovou hru, ale po jejím skončení rychle po dvou vyloučeních hráli 101 sekund v oslabení tři proti pěti. Hosté se přes obětavou hru domácích k ničemu vážnému nedostali, ale už v rovnovážném počtu neuspěl Indrák tváří v tvář Hrubcovi. Z protiútoku se vzápětí prosadil Martin Růžička, který sólový únik zakončil bekhendovým blafákem.

V dalším průběhu utkání obě mužstva usilovala o to, aby strhla zápas na svou stranu. Největší příležitost zahodil Stach, který se ocitl v 59. minutě sám před Hrubcem, ale nepřehodil beton domácího gólmana. Ten vynikl i v prodloužení, když lapačkou vychytal únik Mertla s Gulašem.

"Situace dva na nulu je pro gólmana jedna z nejneoblíbenějších, protože pravděpodobnost, že ji chytnete je, já nevím, dva z deseti. Je strašně moc možností, jak to můžou vyřešit - vystřelit, přihrát a vystřelit, nebo mu přihrávku vrátit. Brankář musí přemýšlet nad třemi čtyřmi věcmi. Byla to ruleta a já ji trefil," těšilo Hrubce.

A tak hosty stihl trest, když v přesilové hře rozhodl Marcinko. "Převládala spíše bojovnost nad krásou a oboustranně se hrál takový urputný hokej. Pro nás bylo nepříjemné, že jsme museli dotahovat, ale chválabohu jsme to dorovnali naší zarputilostí a odhodláním. Zase nás hodně podržel Šimon, obzvlášť v prodloužení, v kterém chytil čistý gól. To byl jeden zlomový moment. Dalším bylo i ubráněné oslabení ve třech," uvedl Marcinko.

Olympiáda 2018: kompletní informace najdete zde >>

Program ZOH >> Hokej na ZOH 2018 >>

 Klasická verze
Mobilní verze