20. října 2017 • 23:28

Ihnacak se uvedl v Litvínově gólem, ale mrzela jej prohra

Autor:
Hned v prvním vystoupení za Litvínov se uvedl hokejový útočník Brian Ihnacak gólem, ale mrzelo jej, že nepomohl Vervě proti Liberci k vítězství. Dvaatřicetiletý syn bývalého československého reprezentanta Petera Ihnačáka dostal Litvínov ve 48. minutě do vedení 2:1, ale Bílí Tygři duel otočili a stavili výhru 3:2 po samostatných nájezdech.


"Dostal jsem od trenérů prostor, tak jsem se snažil jim důvěru vrátit dobrým výkonem. Nejdůležitější je ovšem vyhrát, to se nám nepovedlo, takže jestli jsem dal či nedal gól, je úplně jedno," řekl po Ihnacak, rodák z Toronta, který reprezentuje Itálii.

Bývalý hráč Hradce Králové a pražské Sparty se zařadil do středu útoku s Tomášem Matouškem a další posilou Michaelem Vandasem. "Dohodli jsme se s trenéry, že začnu ve čtvrtém útoku a pak se uvidí. Chtěl jsem hrát jednoduše a dostat se do zápasu," uvedl Ihnacak.

Na ledě strávil přes 13 minut. "Hrál jsem i nějaká oslabení, na přesilovou hru jsem sice nešel, ale od druhé třetiny se mi už hrálo dobře. Nohy mi sice nešly ideálně, ale ne zase až tak špatně," podotkl Ihnacak.

Po odchodu ze Sparty sedm měsíců nehrál a čekal na zajímavou nabídku. Původně sice nechtěl už v české extralize pokračovat, ale nabídka Litvínova jej nakonec oslovila. "Chtěl jsem hrát v jiném státě, ale nepřišla nabídka, kterou bych chtěl. Tak jsem si nyní řekl, že je lepší hrát, než čekat na nějakou další štaci," prohlásil Ihnacak.

"Trénoval jsem kousek od Turína, s italským týmem a trenérem národního týmu, ale ta úroveň samozřejmě není taková, jakou má extraliga. Musel jsem si přidávat v tréninku a hodně bruslit, abych se udržoval v kondici," dodal Ihnacak, jehož v roce 2004 draftoval Pittsburgh, ale nejvýše hrál v zámoří ECHL.

Olympiáda 2018: kompletní informace najdete zde >>

Program ZOH >> Hokej na ZOH 2018 >>

 Klasická verze
Mobilní verze