21. října 2017 • 13:39

Görgesová získala v Moskvě po šesti letech titul na WTA Tour

Autor:
Německá tenistka Julia Görgesová porazila ve finále turnaje v Moskvě 6:1, 6:2 domácí Rusku Darju Kasatkinovou a po šesti a půl letech získala svůj třetí titul na WTA Tour. Osmadvacetiletá hráčka ve svém posledním zápase sezony ukončila sérii šesti finálových porážek.


Görgesová na titul čekala marně od dubna roku 2011, kdy triumfovala ve Stuttgartu. Letos byla ve finále už počtvrté a po dnešní jednoznačné výhře se úlevou rozplakala.

Díky turnajovému vítězství se Görgesová v novém vydání žebříčku vrátí poprvé od února roku 2013 do nejlepší světové dvacítky. Zároveň také vystřídá na pozici německé jedničky Angelique Kerberovou, jež naopak po pěti a půl letech z Top 20 vypadne. Kerberová zahájila rok v čele světového žebříčku a pak vedla pořadí ještě před Wimbledonem, ale kvůli špatným výsledkům klesla pořadím a o další body přijde kvůli neúčasti na Turnaji mistryň.

V mužské části turnaje porazil v prvním bosenském semifinále na ATP Tour šestý nasazený Damir Džumhur 6:0, 7:6 krajana Mirzu Bašiče. Hráč z úvodu třetí stovky světového žebříčku Bašič i tak prožil životní týden, už čtvrtfinále bylo jeho maximem na okruhu.

Džumhur může získat druhý titul v Rusku během měsíce poté, co koncem září triumfoval v Petrohradu. Jeho nedělním soupeřem bude Litevec Ričardas Berankis, jenž v semifinále zdolal 3:6, 6:4, 6:1 nasazenou trojku Adriana Mannarina z Francie a pokusí se vyhrát první turnaj ATP v kariéře.

Vše o zimních olympijských hrách 2018 najdete zde >>

 Klasická verze
Mobilní verze