22. října 2017 • 21:09

Hlasy po utkání fotbalové ligy Slavia - Liberec

0
Hlasy po utkání 11. kola první fotbalové ligy Slavia Praha - Slovan Liberec (1:2):

Jaroslav Šilhavý (trenér Slavie): "Samozřejmě jednou jsme prohrát museli, ale že to bude dnes, to jsem si nemyslel, aniž bych chtěl snižovat kvality Liberce. Věřil jsem, že v tomhle období jsme schopni doma porazit kohokoliv. Nicméně dneska se to nepovedlo, nebyli jsme ve své kůži. Nic se nám nevedlo, hovořím hlavně o šancích, které jsme měli. Nakonec jsme v prvním poločase pustili vlastní chybou soupeře do šance a hned nás potrestal. I když jsme první poločas nehráli dobře, měli jsme spoustu šancí, s kterými jsme měli naložit lépe. Do druhé půle jsme vstoupili dobře, měli jsme šance, ale nesrovnali jsme. Pak jsme tlačili, soupeř šel do brejku a dostal se do vedení 2:0. Pak už to bylo těžké. I když jsme to zkorigovali, už nebyl čas přidat ještě jednu branku. Musíme to vzít a koukat se dopředu. Těch 11 bodů je hodně. Nechci říkat, že je to hotové, ale Plzeň je v laufu, má kvalitní tým a těžko se to bude dohánět. Pokud je naděje, umírá poslední. Uvidíme za dvě kola, až budeme hrát tam, to nám určitě hodně napoví."

Jindřich Trpišovský (trenér Liberce): "Myslím, že až na prvních 15 až 20 minut jsme utkání odehráli tak, jak jsme chtěli. V úvodu jsme byli hodně pasivní, neudrželi jsme se na míči, nebyli jsme nebezpeční do ofenzivy. Pak jsme se z tlaku vymanili a pomohl nám gól, který jsme dali po centru a dostali se do vedení. Druhý poločas kromě našich ztrát balonu si Slavia moc vyložených příležitostí nevytvořila. A když ano, tak Kolář chytil střelu Stocha. Spoléhali jsme trošku i na únavu soupeře, že v konci utkání budeme rychlejší a brejkovější. Přidali jsme druhý gól, měli jsme ještě šanci na 3:0. Ve finále jsme dostali gól až v poslední vteřině, což mě mrzí hlavně kvůli Ondrovi Kolářovi, že přišel o nulu. Hráče chci pochválit za výborný výkon. Bavili jsme se o tom, že na začátku té slávistické sérii jsme tu před rokem prohráli 0:1 a že bychom ji chtěli ukončit. Nechci tu výhru moc povyšovat, odehráli jsme plno zápasů v pohárech. Je to veliký úspěch, cenný skalp, hodně si toho vážím, ale nechci poměřovat, co je víc a co míň."