4. listopadu 2017 • 20:48

Magera na nezvyklém postu stopera dokázal eliminovat i Baroše

Autor:
Lukáš Magera pomohl k výhře mladoboleslavských fotbalistů 1:0 v Ostravě z atypického postu. Ortodoxním útočníkem totiž kouč Středočechů Dušan Uhrin mladší zalepil střed obrany po vykartovaném Patriziu Stronatim a bývalý hráč Baníku dokázal gólově eliminovat i domácího kanonýra Milana Baroše.


Magera už si roli středního obránce vyzkoušel v pohárovém utkání v Domažlicích a tak nešel do úplně neznámého. "Už v poháru jsem to hrál místo Chaluše a trenér mi řekl, že tam nastoupím znovu. Asi měl dobrou ruku," řekl Magera novinářům.

Ač je zvyklý branky střílet nebo je připravovat, s opačnou náplní hry neměl problém. "Po delší době jsem znovu nastoupil v základu a myslím, že jsem s tím neměl nějaký problém. Jsem rád, že jsem mohl pomoct jako stoper k výhře," uvedl Magera.

Baník se hostům několikrát dostal do obrany a mohl dát i nějaký gól. Nejaktivnější i nejlepší domácí hráč Baroš ale ani jednou ve svých třech šancích neměl přesně seřízená mířidla. "Bary každý zápas ukazuje, že ve svých letech je pořád velký hráč a skvělý útočník. Vážně všechna čest. Baník by bez něj byl poloviční. Souboje s ním jsou těžké, umí si pokrýt balon, vyvézt ho, podržet. Baník by krom jeho akcí prakticky nic neměl," řekl Magera.

Mladá Boleslav nakonec nabídla domácím ještě bezmála dvacetiminutovou přesilovku, když se za zdržování nechal vyloučit brankář Kamran Agajev. "Co na to říct? To je kapitola sama o sobě. To jeho zdržování bylo už v prvním poločase. Pak už to asi bylo hodně přes čáru, protože toho tam bylo strašně moc. Asi zasloužená karta. Naštěstí jsme to udrželi," dodal Magera.

Olympiáda 2018: kompletní informace najdete zde >>

Program ZOH >> Hokej na ZOH 2018 >>

 Klasická verze
Mobilní verze