5. listopadu 2017 • 19:11

Bulíř rozhodl o výhře Liberce v prodloužení na ledě Chomutova

Autor:
Hokejisté Liberce vyhráli ve 20. kole na ledě Chomutova 4:3 v prodloužení a oplatili tak soupeři porážku z první čtvrtiny základní části. Utkání rozhodl v 64. minutě Michal Bulíř. Chomutov v utkání vedl po první třetině 2:0, ale hosté dokázali i díky dvěma gólům Dominika Lakatoše otočit stav na 3:2. Dávid Skokan v 58. minutě vyrovnal a duel se tak musel prodlužovat.


Do utkání vstoupili lépe Liberečtí, Lukeš v chomutovské brance si tak na nedostatek práce nemohl stěžovat. Domácí zahrozili poprvé až v 6. minutě, Skokan však Willa nepřekonal.

V polovině první třetiny ale šli Piráti do vedení, když Chloubovu ránu od modré tečoval do sítě Flemming. Vyrovnávací gól měl na hokejce Bulíř, jenž ale trefil jen brankovou konstrukci. Hosty to mohlo mrzet o to více, že vzápětí zvýšil vedení domácích z trestného střílení Vondrka. "Přibrzdil jsem si a čekal, co udělá brankář. Zakončení se mi povedlo. Pomohly rychlé ruce," řekl Vondrka.

Na konci třetiny Piráti nevyužili 26 vteřin dlouho přesilovku pět na tři, kterou si později vyzkoušeli i Liberečtí. A byli úspěšnější, na 1:2 snížil Bakoš. Do poloviny duelu si Chomutovští zahráli další dvě početní výhody, ve kterých si však tlak nevytvořili. V samotném závěru druhé dvacetiminutovky mohl vyrovnat Redenbach, Lukeš však jeho brejk v oslabení zlikvidoval.

Začátek závěrečné třetiny zahájili hráči z Podkušnohoří v přesilovce, kterou nevyužili, stejně jako svěřenci Filipa Pešána na druhé straně. Krátce poté, co nepříjemná teč Lauka branku nepřinesla, na druhé straně Lakatoš trefil brusli Flemminga, od které se puk odrazil mezi Lukešovy betony.

V 52. minutě Šmíd selhal v koncovce přečíslení tři na jednoho, což ho nemuselo mrzet, protože vzápětí Lakatoš otočil vývoj utkání. Od 56. minuty hráli Piráti 58 vteřin ve třech proti pěti, čehož ale hosté nevyužili, jelikož byli vyloučeni a v závěru se museli bránit. Na konci početní výhody poslal duel do prodloužení povedenou tečí Skokan.

"Po první třetině bych chtěl tři body. Je škoda, že jsme ze stavu 2:0 ztratili na 2:3, ale pořád jsme věřili. Nakonec se nám povedlo vyrovnat, takže zlatý bod," řekl Vondrka.

Z výhry se nakonec radovali hosté, po chybě domácích rozhodl v 64. minutě Bulíř. "Jsme rádi za dva body, i když to měly být tři, protože jsme je nepustili 55 minut z pásma. Bylo smutné, že jsme po první třetině prohrávali 0:2, přestože Chomutov nevyjel z pásma. Bojovali jsme do konce. Zasloužili bychom si tři, bereme dva," řekl po utkání Petr Jelínek.

Vše o zimních olympijských hrách 2018 najdete zde >>

 Klasická verze
Mobilní verze