6. listopadu 2017 • 10:58

Fotbalistu v Belgii zranila při oslavě gólu plechovka dýmovnice

Autor:
Peruánského útočníka Cristiana Benaventeho zranila v neděli při oslavě gólu v belgické fotbalové lize plechovka dýmovnice. Přiletěla ze sektoru fanoušků domácích Antverp ve chvíli, kdy třiadvacetiletý reprezentační záložník vstřelil druhou branku a zvýšil na 2:1.


Benavente byl zasažen do ramena a několik minut trvalo, než se z bolestivé rány otřepal a byl schopen pokračovat v zápase. Trenér domácího týmu László Bölöni poznamenal, že si mohl pro oslavu najít jiné místo, než u fanoušků v blízkosti branky.

"Nechtěl jsem nikoho provokovat, jen jsem měl radost a v euforii instinktivně běžel dál," uvedl mladý fotbalista narozený ve Španělsku a přezdívaný "peruánský Ronaldinho".

Benaventeho dva góly nakonec Charleroi zajistily vítězství 3:1, díky němuž si Sporting udržel druhé místo v tabulce. Úspěšný střelec zápas nedohrál, protože v závěru střídal.

Zda Antverpám za hození pyrotechniky hrozí trest, není jasné. "Liga se tím bude zabývat, protože náš hráč dostal dýmovnicí do hlavy a rozhodčí to, předpokládám, do zápisu uvedl. Počítám, že přijde pokuta," řekl novinářům sekretář Charleroi Pierre-Yves Hendrickx.

Vše o zimních olympijských hrách 2018 najdete zde >>

 Klasická verze
Mobilní verze