6. listopadu 2017 • 17:12

Z nominace jsem byl trošku překvapený, přiznal Klepiš

Autor:
Do určité míry překvapivý návrat do reprezentace prožívá hokejový útočník Jakub Klepiš. Naposledy hájil barvy národního mužstva na domácím mistrovství světa 2015, a jak přiznává, ze všeho nejvíc překvapila pozvánka od trenéra Josefa Jandače do týmu pro turnaj Karjala jeho samotného.


"Byl jsem trošku překvapený, ale zároveň moc rád. Jaký ten návrat bude, to teprve uvidíme. Samozřejmě bych ale rád dokázal sám sobě, že na to ještě mám. Záleží i na týmu - podle toho, jak se bude dařit týmu, bude se dařit i mně," řekl Klepiš novinářům na dnešním srazu v Praze.

Přes své zkušenosti mistr světa z roku 2010 očekává, že i ve 33 letech pocítí nervozitu. "Asi když přijde hymna, tak tam nějaká bude, jak si vzpomenu na prožité chvíle v národním týmu," přemítal Klepiš.

Tuší, že mezinárodní hokej pro něho bude v porovnání s poslední zkušeností v reprezentaci opět o něco rychlejší. "Protože já sám jsem zpomalil, což je ale s věkem přirozené," pousmál se Klepiš. "Jinak si však myslím, že se snažím hrát stejný hokej. Na zápasy se moc těším, uvidíme, jak to bude vypadat," podotkl Klepiš.

V Mladé Boleslavi, kam přišel v průběhu sezony 2015/16 z Třince, opět herně pookřál. "Určitě se mi asi trošku ulevilo. Dá se říci, že jsem v Mladé Boleslavi našel super zázemí, pohodu, máme výbornou partu, takže se mi hraje líp," pochvaloval si Klepiš.

Ruku v ruce s tím jde pohoda na ledě, do níž se dostal. V sezoně stihl za 18 zápasů už sedm gólů, tedy stejně jako v předchozím ročníku za celou základní část. "V tom hrají určitě svou roli i štěstí a spoluhráči. Mohu však říct, že se cítím dobře," potvrdil Klepiš.

Mladším hráčům středočeského týmu se snaží pomoct sem tam i nějakou radou. "Když jste jeden z nejstarších v kabině, tak se snažíte určitě poradit a ukázat cestu mladším klukům, kteří zrovna přijdou. Už je potom jen na nich, zda si z toho něco vezmou, nebo ne," řekl Klepiš.

Právě spoluhráči jsou ale podle jeho slov neúprosní v otázce prémie do klubové kasy za reprezentační pozvánku. "Hned, jakmile nominace vyšla, my v kabině vypsali nějaké peníze k zaplacení. A já jsem je přeškrtnul se slovy, že v tomhle věku už nic platit nebudu. Jenže ta většina asi vyhraje a já budu muset zaplatit," odtušil Klepiš.

Pokud se mu návrat do národního týmu povede, mohl by být jedním z těch, o nichž bude kouč Jandač přemýšlet v souvislosti s olympijským turnajem. "Olympiáda mi do těch myšlenek vůbec nenaskočila a ani nebude naskakovat. Opravdu na to vůbec nemyslím. Soustředím se na trénink, každý další zápas. A co bude, to bude. Nemá smysl si dávat nějaké cíle, aby pak byl člověk zklamanej," vysvětlil Klepiš.

Vše o zimních olympijských hrách 2018 najdete zde >>

 Klasická verze
Mobilní verze