7. listopadu 2017 • 16:21

Z Karjaly se započítají do Euro Hockey Tour jen čtyři zápasy

Autor:
Pouze čtyři zápasy z turnaje Karjala v Bielu, Örebru a Helsinkách se započítají do tabulky Euro Hockey Tour, jejíž je tradiční listopadový podnik s hlavním dějištěm ve Finsku součástí. Vzhledem k přípravě na únorové olympijské hry v Pchjongčchangu bez účasti hráčů z NHL totiž účastníky evropské tour Česko, Finsko, Švédsko a Rusko doplnily Kanada a Švýcarsko. Jejich výsledky ale vytvoří jen tabulku turnaje Karjala.


Tradičně hraje čtveřice účastníků EHT na Karjale, Channel One Cupu, Švédských hrách a Českých hrách duely každý s každým a hracími dny jsou čtvrtek, sobota a neděle. Nyní sehraje každý tým také tři duely s vybranými soupeři a turnaj je rozložený do pěti dnů od středy do neděle.

Český celek do turnaje vstoupí ve středu v Örebru proti Švédsku, v pátek jej čeká v Helsinkách Švýcarsko a v neděli ve finské metropoli vyzve Rusko. "V počtu zápasů je turnaj stejný, jen je jinak rozložený. Nehrají se dva zápasy ve dvou dnech, je tam navíc i jiný soupeř, kterého máme ve skupině na olympiádě. Myslím, že to je zpestření Euro Hockey Tour," uvedl trenér českých hokejistů Josef Jandač.

Se Švýcary, kteří budou soupeřem Čechů v základní skupině A na olympiádě, má možnost konfrontace v Helsinkách. Dalšími soky pod pěti kruhy jsou Kanada a Korea. Tvořící se tým Kanady bude mít Jandač se svými spolupracovníky možnost vidět už nyní zblízka v akci a v prosinci na Channel One Cupu se s výběrem Javorových listů navíc i utká. V Rusku bude hrát místo Švýcarska jako šestý účastník Korea, s kterou se Češi sice nepotkají, ale také mohou sbírat cenné poznatky z tribuny.

Konečné pořadí turnajů Karjala i Channel One Cupu bude určeno podle výsledků všech zápasů. V případě rovnosti bodů mezi celky, které se spolu utkaly, rozhodne vzájemný zápas nebo minitabulka. Pokud k tomu dojde mezi mužstvy, která spolu nehrála, bude kritériem jako první rozdíl branek, následně počet vstřelených branek, počet vítězství v základní hrací době či jako poslední pořadí v žebříčku Mezinárodní hokejové federace.

Do pořadí Euro Hockey Tour se z Karjaly započítají jen duely Švédsko - ČR, Finsko - Rusko, Finsko - Švédsko a ČR - Rusko. Na Channel One Cupu to pak budou zápasy ČR - Finsko, Rusko - Švédsko, ČR - Švédsko a Rusko - Finsko. V dubnu na Českých i Švédských hrách už čekají účastníky EHT klasické turnaje.

Vše o zimních olympijských hrách 2018 najdete zde >>

Témata:  systém, Euro, Karjala, Sport, hokej
 Klasická verze
Mobilní verze