17. listopadu 2017 • 18:23

Stramaccioni s Lafatou počítá, ale musí myslet i na budoucnost

Autor:
Trenér fotbalistů Sparty Andrea Stramaccioni po utrápené výhře 1:0 nad Jihlavou bránil rozhodnutí nasadit útočníka Davida Lafatu až na posledních deset minut. Italský kouč s šestatřicetiletým kanonýrem nadále počítá, ale současně musí stavět tým i pro budoucnost.


"Po utkání s Plzní jsme se sešli s vedením a rozhodli se, že musíme začít sázet na novou generaci hráčů," řekl Stramaccioni na tiskové konferenci. "Každý má Lafiho rád a i já to ukázal tím, že hrál skoro každý zápas. Ale bohužel Lafata není věčný, proto teď pracuji se Šuralem," dodal.

Lafatovi v létě skončí smlouva a vzhledem k věku s největší pravděpodobností i angažmá nejlepšího střelce ligové historie na Letné. Stramaccioni se proto rozhodl upřednostnit právě Josefa Šurala, který dal v posledních pěti zápasech šest branek.

"Lafi to ví, mluvil jsem s nim já i vedení," prohlásil italský kouč. "Řekl jsem mu, že mi může pomoci, kdy bude potřeba, ale je to jeho poslední rok a Sparta musí najít devítku pro budoucnost," dodal Stramaccioni, který odmítl, že proti Jihlavě nasadil Lafatu na přání tribun.

"Zeptejte se Davida, že jsem mu řekl, ať se jde rozcvičit ještě před tím, než fanoušci začali skandovat jeho jméno," uvedl bývalý kouč Interu Milán nebo Panathinaikosu. "Kdybych se začal rozhodovat podle přání tribun, tak by to byl problém," dodal Stramaccioni.

Olympiáda 2018: kompletní informace najdete zde >>

Program ZOH >> Hokej na ZOH 2018 >>

 Klasická verze
Mobilní verze