20. listopadu 2017 • 17:22

Všesokolský slet se příští rok bude konat v pražském Edenu

Autor:
Všesokolský slet se bude na začátku července konat na fotbalovém stadionu v Edenu v Praze. Po setkání prezidenta Miloše Zemana s předsedou Čínské fotbalové asociace Tu Čao-cchajem to uvedl v tiskové zprávě Pražský hrad. Český prezident se s šéfem čínského fotbalu bavil právě o všesokolském sletu, který se bude konat při příležitosti oslav 100 let od založení Československa.


Všesokolský slet se podle dřívějších informací uskuteční od 1. do 6. července. Věnován bude oslavám 100. výročí vzniku samostatného Československa. Celkem by se mělo sletu zúčastnit 15.000 účinkujících z Česka a dalších 2500 ze zahraničí. Česká obec sokolská (ČOS) očekává, že se všesokolského sletu zúčastní až 50.000 lidí.

"Na základě přímluvy prezidenta republiky bude pro účely XVI. všesokolského sletu, kterého se zúčastní cvičenci z celého světa, poskytnut stadion v pražském Edenu," uvedl Zemanův mluvčí Jiří Ovčáček.

Starostka ČOS Hana Moučková ČTK sdělila, že protože se v Edenu v roce 2012 konal i minulý slet, byl tento stadion "volbou číslo jedna". "O jeho pronájmu vedeme jednání už od loňského roku a věříme, že je v nejbližší době úspěšně dokončíme," poznamenala Moučková. Dodala, že Zemanova přímluva byla podle ní pro kladné rozhodnutí vlastníka klíčová.

Pražský Eden patří, stejně jako fotbalový klub Slavia Praha, který na vršovickém stadionu hraje, čínské skupině CEFC China Energy Company Limited. Předseda představenstva této finanční a energetické skupiny Jie Ťien-min je Zemanovým poradcem.

Předseda Čínské fotbalové asociace Tu Čao-cchaj bude v tomto týdnu jednat v Česku s domácí fotbalovou asociací o spolupráci.

Olympiáda 2018: kompletní informace najdete zde >>

Program ZOH >> Hokej na ZOH 2018 >>

 Klasická verze
Mobilní verze