7. prosince 2017 • 11:23

Krasobruslařka Dušková by se před Vánoci mohla vrátit na led

Autor:
Krasobruslařka Anna Dušková by se po operaci kolena mohla před Vánoci vrátit na led. S Martinem Bidařem by se pak mohli vrátit ke společné přípravě na únorové zimní olympijské hry v Pchjongčchangu, kam se kvalifikovali v kategorii sportovních dvojic. Juniorským mistrům světa z roku 2016 a sedmé dvojici loňského ME se olympijský sen vzdálil na začátku listopadu, kdy si Dušková při pádu přetrhla kolenní vaz.


Budou kvůli tomu chybět na lednovém evropském šampionátu v Moskvě. Sedmnáctiletá Dušková už chodí bez berlí. "Snažím se co nejvíc cvičit, aby koleno bylo co nejrychleji v pořádku. Zvládám už šlapat i na rotopedu a pan doktor říkal, že bych mohla příští týden běhat. A někdy kolem 20. prosince mám slíbeno, že budu moct konečně na led," řekla webu czechteam.info.

Ani teď nezahálí. "Každý den cvičím a rehabilituju. Patří k tomu taky lymfodrenáž nebo elektroléčba. Zařazuju i posilování, aby ostatní části těla neslábly - posiluju třeba ruce, břicho a tak," popisovala.

Olympijská soutěž sportovních dvojic začne 14. února. Pokud bude Dušková v pořádku, na společnou přípravu na ledě budou mít s Bidařem necelé dva měsíce. "Myslím, že to ze začátku bude těžké, ale jestli bude vše ok, tak bychom mohli stihnout natrénovat," řekla Dušková.

Nepříjemný pád, který odneslo koleno, se stal při neúspěšném pokusu o trojitý twist. Při návratu bude Dušková možná bojovat i s psychikou. "Nesmím se bát, ale zároveň asi nějaké obavy budou. Musím Martinovi důvěřovat, že mě chytí," dodala.

Olympiáda 2018: kompletní informace najdete zde >>

Program ZOH >> Hokej na ZOH 2018 >>

 Klasická verze
Mobilní verze