7. prosince 2017 • 11:57

Guardiola byl i přes prohru spokojený hlavně s výkonem mladíků

Autor:
Ačkoli fotbalisté Manchesteru City prohrou 1:2 na hřišti Šachtaru Doněck přišli o sérii 28 soutěžních utkání bez porážky, trenér Josep Guardiola byl po zápase spokojený. V dobrém světle se podle něj prezentovali mladí hráči Tosin Adarabioyo, Phil Foden a Brahim Díaz.


"Potěšily mě výkony Tosina, Phila a Brahima a to, jak hráli proti velmi dobrému soupeři s talentovanými brazilskými hráči. Přijeli jsme sice pro výhru, kterou nemáme, ale bojovali jsme až do konce, takže jsem spokojený s naším výkonem," prohlásil Guardiola pro BT Sport.

Manchester City už měl jisté prvenství ve skupině, a tak Guardiola ve svém jubilejním stém utkání v roli kouče v Lize mistrů nasadil hráče širšího kádru a šetřil opory na ligové derby s Manchesterem United. Šachtar toho využil a výhrou 2:1 si zajistil postup.

"Velkou šanci dostali hráči, kteří zatím tolik nehráli. Někdo si zas odpočinul tak, abychom byli stoprocentně připraveni na United," řekl záložník Bernard Silva. "Dnes jsme sice ztratili, ale v této sezoně jsme už ukázali sílu proti těm nejlepším klubům. Uděláme vše pro to, abychom Ligu mistrů vyhráli," dodal.

MS v hokeji 2018: program a skupiny >>

 Klasická verze
Mobilní verze