7. prosince 2017 • 14:06

Američan Chen vede finále krasobruslařské Grand Prix

Autor:
Do finále Grand Prix v krasobruslení nejlépe vstoupil Američan Nathan Chen. Po krátkých programech v japonské Nagoji vedou i francouzští tanečníci Gabriella Papadakisová a Guillaume Cizeron a německá sportovní dvojice Aljona Savchenková, Bruno Massot.


Osmnáctiletý Chen ve finále zatím navazuje na svá dvě vítězství z letošních závodů Grand Prix. Jako jediný ze tří krasobruslařů, kteří do krátkého programu zařadili dva čtverné skoky, zajel bez pádu. Díky tomu má takřka dvoubodový náskok před domácím vicemistrem světa Šomou Unem, kterého zradil trojitý axel. Se ztrátou dalších více než dvou bodů je Rus Michail Koljada, jenž upadl při čtverném lutzu.

Do sledovaného duelu tanečních párů lépe vstoupili světoví šampioni z let 2015 a 2016 Papadakisová a Cizeron. Poprvé v kariéře se v krátkém tanci dostali přes 82 bodů a nechali o půl bodu za sebou úřadující mistry světa a olympijské šampiony z Vancouveru 2010 Tessu Virtueovou a Scotta Moira z Kanady.

Při prvním společném startu ve finále Grand Prix se zatím daří Savchenkové s Massotem. Úřadující vicemistři světa po krátkém programu vedou o šest desetin bodu před evropskými šampiony Jevgenijí Tarasovovou a Vladimirem Morozovem z Ruska. Mistři světa Suej Wen-ťing a Chan Cchung z Číny jsou kvůli partnerově pádu při trojitém toeloopu průběžně třetí a ztrácejí na čelo zhruba tři a půl bodu.

 

Mistrovství světa ve fotbale 2018 v Rusku

Program a výsledky Systém turnaje Stadiony a města Vstupenky Fantasy k MS

Mistrovství světa ve fotbale 2018 se hraje od 14. června do 15. července 2018 v Rusku. Závěrečný turnaj, na který fanoušci čekají vždy čtyři roky, hostí 11 ruských měst a 12 stadionů, finále se odehraje v Moskvě na stadionu Lužniki.

 Skupina A * Skupina B * Skupina C *Skupina D * Skupina E * Skupina F * Skupina G * Skupina H
Klasická verze
Mobilní verze