7. prosince 2017 • 17:05

Je to skoro jiný sport, řekla florbalistka Krupnová před Švédskem

Autor:
Třetí sezonu hraje česká florbalová reprezentantka Eliška Krupnová ve švédské superlize a ví, že postup přes favorizované Švédky do finále mistrovství světa v Bratislavě by se rovnal zázraku. Podle čtyřiadvacetileté útočnice Pixba Wallenstam mají i suverénky světové scény slabiny, ale překrývá je obrovská kvalita celého týmu.


Švédky vyhrály na světových šampionátech 30 zápasů za sebou a v Bratislavě mají ze čtyř utkání skóre 73:7. "Je to jiný level, skoro úplně jiný sport," řekla Krupnová. Český tým se Švédskem z 26 zápasů uhrál jedinou remízu a z posledních čtyř utkání má skóre 8:57. Před dvěma roky na MS v Tampere musely Češky strávit debakl 2:17.

"Jsou výborně připravené, ale těžko se mi hodnotí, jestli je to nejsilnější Švédsko, co kdy bylo. Za dob Emelie Lindströmové to byly bomby, ale i teď jsou výborně připravené. Všechny porazily suverénně. Je to velká dominace. I proti Švýcarkám, to jsem nečekala," připomněla Krupnová výhru Švédek nad obhájkyněmi bronzu 12:3 ze základní skupiny.

"Jsou zodpovědné a zároveň si hru užívají. Odráží se v nich švédská mentalita - nechtějí individuálně vyčnívat, chtějí být nejlepší dohromady. To je žene na vrchol, góly střílí všechny. Životní styl Švédů je aktivní se zaměřením na zdraví. Tenhle přístup je vede k úspěchům," tvrdí Krupnová.

Během působení ve Švédsku i v národním týmu Krupnová vypozorovala, že i Švédky mají nedostatky, ale v mozaice hry celého týmu se ztratí. "Nejsou dokonalé a mají slabiny. Některé jsou dost markantní, ale jejich dominance je neskutečná. Umí využívat svoje silné stránky, které převažují nad slabinami," uvedla.

Vše podle ní vychází z kvality švédské superligy. "Je nesrovnatelná. Je tam úplně jiné herní přemýšlení i tempo. Posouvají hru na jinou úroveň. Já tam z toho čerpám hodně. Holkám v reprezentaci někdy řeknu: Pojďme to hrát rychleji. Ale ony na to nejsou zvyklé," řekla Krupnová.

Do pátečního zápasu ale nechce jít nijak odevzdaně. "Pořád tvrdím, že to jsou jen lidi. Sama tam hraju a většinu z nich porážím. Ale potřebovaly bychom, aby se nám v semifinále sešlo třeba sto věcí najednou - odražené balony v obraně, povedené protiútoky, dobré nastavení v hlavě... I tak je to ale daleko. Nejen výsledek se Švýcarkami, ale i vyjádření Švédek do médií je jasné - přejet celý svět a vyhrát titul," dodala Krupnová.

MS v hokeji 2018: program a skupiny >>

 Klasická verze
Mobilní verze