7. prosince 2017 • 19:37

Lezec Ondra je počtvrté za sebou nejlepším sportovcem Brna

Autor:
Sportovní lezec Adam Ondra byl počtvrté za sebou vyhlášen nejlepším sportovcem Brna. Mezi týmy vyhráli anketu novinářů a členů Akademie brněnského sportu hokejisté mistrovské Komety Brno. Slavnostní vyhlášení výsledků se dnes uskutečnilo v hotelu Voroněž.


Ondra letos na skalách v norském Flatangeru dotáhl do úspěšného konce vlastní projekt a jako první na světě vylezl cestu dosud nepřekonané obtížnosti 9c. Letošní výkony mu vynesly i umístění v elitní desítce ankety Sportovec roku.

V brněnské anketě skončil mezi jednotlivci stejně jako loni na druhém místě dráhový cyklista Tomáš Bábek, který vybojoval na mistrovství světa stříbrnou medaili na kilometr s pevným startem a bronz v keirinu. V této disciplíně se stal celkovým vítězem Světového poháru a byl vyhlášen nejlepším českým cyklistou letošního roku. Třetí byl brokový střelec Jiří Lipták, jenž získal na mistrovství světa bronzovou medaili v trapu.

Cenu pro nejlepší sportovní akci roku si odnesli pořadatelé červnové Olympiády dětí a mládeže. Do Síně slávy byli uvedeni basketbalista Vlastimil Havlík, kulturista Libor Minařík a in memoriam volejbalistka Svatava Vráželová.

Olympiáda 2018: kompletní informace najdete zde >>

Program ZOH >> Hokej na ZOH 2018 >>

Témata:  Brno, sporty, Sport, ocenění
 Klasická verze
Mobilní verze