8. prosince 2017 • 00:08

Hlasy po utkání fotbalové Evropské ligy Beerševa - Plzeň

Autor:
Hlasy po utkání 6. kola základní skupiny G fotbalové Evropské ligy Hapoel Beerševa - Viktoria Plzeň (0:2):


Pavel Vrba (trenér Plzně): "Nemyslím si, že by to bylo tak lehké. Samozřejmě, že výsledek je pro nás velice dobrý, na druhou stranu přiznejme si, že v prvním poločase Beerševa několikrát mohla dát gól. My jsme v určitých fázích utkání ten výsledek víc bránili, ale podržel nás i brankář. Beerševa určitě hrála v prvním poločase velmi dobře. Doopravdy si myslím, že Steaua (FCSB) byla náš nejtěžší soupeř ve skupině. Jsem samozřejmě rád, že jsme dokázali uhrát tolik bodů, že nakonec jsme skupinu vyhráli. Určité zápasy nebyly jednoduché. V Bukurešti jsme prohráli, s Luganem jsme prohráli. Ale my jsme se zlepšovali a zlepšovali. Jak v české lize, tak v Evropské lize jsme v závěru měli velice dobrou formu, kterou jsme využili k tomu, že jsme získali tolik bodů."

Lukáš Hejda (obránce Plzně, střelec gólu): "Myslím, že do zápasu jsme vstoupili dobře. Měli jsme nějaké šance, potom Beerševa z jednoho brejku zahrozila. Druhou půli jsme bránili, ale nějak jsme si to pohlídali. Nevím, jestli oni nějakou šanci měli, spíš si to strkali okolo půlky, což nám vyhovovalo a hráli jsme do brejků. Před gólem jsem se až lekl, že jsem tam tak sám a nevěděl, co s tím dělat. Chtěl jsem to uklidit na první tyč, netrefil jsem to úplně čistě, ale gólman naštěstí skočil na druhou stranu. Je to můj první pohárový gól, o to to bylo lepší."

Tomáš Hořava (záložník Plzně, střelec gólu): "Hodně si to ťukali vzadu a snažili se držet balon, ale nebylo to pro ně moc účinné, nedostávali se do šancí. Myslím, že první část prvního poločasu jsme byli lepší, měli jsme tam gólovky a mohlo z naší strany padnout víc než jeden gól. Pak jsme je pustili po jedné standardce po naší chybě do dvou vyložených šancí a byli jsme rádi, že jsme poločas dohráli výsledkem 1:0. Druhý poločas jsme se soustředili spíš na defenzivu a zvládli jsme to dobře."

MS v hokeji 2018: program a skupiny >>

 Klasická verze
Mobilní verze