11. prosince 2017 • 19:52

Zastupitelé Jihlavy schválili výměnu střechy zimního stadionu

Autor:
Jihlavští zastupitelé dnes schválili přípravy na výměnu střechy Horáckého zimního stadionu, kde hrají extraligoví hokejisté Dukly. Náměstek primátora Vratislav Výborný (ČSSD) záměr zdůvodnil tím, že podle statického posudku může nynější střecha sloužit jen do léta 2019. Někteří zastupitelé ale uváděli, že jde o krok, který neodpovídá dlouho zvažovaným variantám obnovy stadionu, mezi něž patřila celková rekonstrukce nebo novostavba na kraji města.


Zimní stadion byl otevřen v roce 1956, zastřešení má z 60. let. Nová hala by podle dřívějších údajů radnice stála okolo 750 milionů korun, padesátitisícová Jihlava na ni nemá peníze. Vlastníkem stadionu i hokejového klubu je město.

"Dospěli jsme k závěru, že nelze přerušit činnost Dukly tady, protože díky extralize nenajdeme v Česku stadion, kde by mohli pokračovat," uvedl primátor Rudolf Chloupek (ČSSD).

Dodal, že město by teď chtělo stadion dostat postupnými opravami do takového stavu, aby se na něm mohla hrát extraliga několik let. "Potom už je to asi na našich následovnících, jestli se rozhodnou, že chtějí novou halu, nebo nechtějí," řekl primátor. Náklady na postupné opravy stadionu odhadl do 200 milionů korun.

Zastupitel Martin Laštovička z koaliční KDU-ČSL připomněl, že ještě v září uvolnilo město 900.000 korun na prověření místa pro zvažovanou novou sportovní arénu. Podle Chloupka ale město potřebuje tyto stavební pozemky u výpadovky na Pelhřimov prověřit tak jako tak.

Opoziční zastupitel Miroslav Tomanec (Forum Jihlava) kritizoval i smlouvu na poradenské služby ke stadionu za 1,5 milionu korun, kterou radnice uzavřela se společností Invin.

S návrhem opravy střechy byl nespokojen i lidovecký náměstek primátora Jaromír Kalina. Podle něj by město nejdřív mělo mít harmonogram s popisem etap oprav stadionu. "Abychom věděli, jak po čtyřech nebo pěti letech ten stadion bude vypadat," řekl.

Primátor v závěru obsáhlé diskuse řekl, že takový harmonogram bude dopracován do příštího zasedání zastupitelstva. Navržený postup výměny střechy schválilo 22 zastupitelů, proti jich bylo šest. Devět zastupitelů se zdrželo nebo nehlasovalo.

 

Mistrovství světa ve fotbale 2018 v Rusku

Program a výsledky Systém turnaje Stadiony a města Vstupenky Fantasy k MS Nominace Kvalifikace Los Informace

Mistrovství světa ve fotbale 2018 se hraje od 14. června do 15. července 2018 v Rusku. Závěrečný turnaj, na který fanoušci čekají vždy čtyři roky, hostí 11 ruských měst a 12 stadionů, finále se odehraje v Moskvě na stadionu Lužniki.

 Skupina A * Skupina B * Skupina C *Skupina D * Skupina E * Skupina F * Skupina G * Skupina H
Klasická verze
Mobilní verze