15. prosince 2017 • 13:25

Tenista Bedene bude místo Británie znovu reprezentovat Slovinsko

Autor:
Tenista Aljaž Bedene přestane od nové sezony reprezentovat Velkou Británii a začne znovu hrát za rodné Slovinsko. Osmadvacetiletý hráč elitní padesátky světového žebříčku se k další změně příslušnosti rozhodl, aby měl šanci kvalifikovat se na olympijské hry 2020 v Tokiu.


Bedene, jenž žije od roku 2008 v Anglii, získal občanství v roce 2015 a začal hrát pod britskou vlajkou. Změna pravidel ITF mu však znemožnila, aby za Británii nastupoval v Davisově poháru. Rodák z Lublaně zasáhl v týmové soutěži třikrát do hry za Slovinsko a podle nových regulí už jinou zemi reprezentovat nesmí. Jednou z podmínek kvalifikace na OH je přitom účast v Davis Cupu.

"Jedním z hlavních cílů mé kariéry je účast na olympijských hrách 2020 v Tokiu. V této fázi kariéry nechci zmeškat šanci hrát v Davis Cupu a na olympiádě, ve dvou soutěžích, které pro mne tolik znamenají," uvedl Bedene na facebooku. O svém rozhodnutí změnit od 1. ledna 2018 příslušnost informoval ITF.

Bedene se proti zákazu reprezentovat v Davisově poháru Británii vloni marně odvolal. ITF jeho argument, že nové pravidlo vešlo v platnost až poté, co požádal o britské občanství, neuznala.

Vše o zimních olympijských hrách 2018 najdete zde >>

Témata:  Bedene, Sport, tenis, Slovinsko
 Klasická verze
Mobilní verze