15. prosince 2017 • 14:54

Němec Ferstl při super-G ve Val Gardeně poprvé vyhrál závod SP

Autor:
Německý lyžař Josef Ferstl překvapivě vyhrál superobří slalom Světového poháru ve Val Gardeně a vybojoval premiérové vítězství v kariéře. Životní závod se mu povedl dva týdny před 29. narozeninami (29. prosince) a nic na tom nezměnila ani skutečnost, že pořadatelé museli soutěž ukončit po 38 jízdách. Elita závod stihla absolvovat a body byly uděleny, ale startu se kvůli mlze nedočkalo dalších 42 lyžařů včetně českého reprezentanta Jana Hudce.


Ferstl dosud v elitním seriálu nikdy nebyl ani na stupních vítězů a nejlépe skončil pátý skoro přesně před rokem v Santa Caterině rovněž v super-G. Německá mužská reprezentace slavila v superobřím slalomu triumf v SP naposledy před téměř 27 lety; v březnu 1991 zvítězil slavný Markus Wasmeier. Další dvě místa na stupních vítězů obsadili rakouští lyžaři Max Franz, který byl pomalejší o pouhé dvě setiny sekundy, a Matthias Mayer.

Na italské sjezdovce nedosáhl na body lídr disciplíny Kjetil Jansrud, který po hrubé chybě na trati zůstal mimo elitní třicítku v poli poražených. Přesto se norský lyžař udržel v čele pořadí, na pouhých šest bodů se k němu ale přiblížil díky pátému místu Rakušan Vincent Kriechmayr, o další dva body zpět je Franz.

Vše o zimních olympijských hrách 2018 najdete zde >>

 Klasická verze
Mobilní verze