15. prosince 2017 • 15:37

ISU potvrdila devět míst pro české rychlobruslení na ZOH

Autor:
Mezinárodní unie ISU potvrdila pro české rychlobruslení devět účastnických míst na únorových olympijských hrách v Pchjongčchangu. V Koreji budou mít české barvy rekordní zastoupení, dosud pod pěti kruhy startovali nejvýše dva reprezentanti. Tentokrát se o devět startů podělí minimálně tři závodnice.


Na základě výsledků ve Světovém poháru vybojovaly účastnická místa pro české rychlobruslení Martina Sáblíková, Karolína Erbanová a Nikola Zdráhalová. Adeptkami na start jsou i Natálie Kerschbaummayr nebo Eliška Dřímalová. "Jak obsadíme tratě a kým, se rozhodneme až na konci roku nebo na začátku ledna," řekl už dříve ČTK reprezentační trenér Petr Novák.

Česká republika má zajištěné jedno místo ve startovních listinách na trati 500 metrů, dvě na tratích 1000, 1500 a 3000 metrů, jedno na trati 5000 metrů a jedno v závodě s hromadným startem. Ve čtyřech individuálních disciplínách i ve stíhacím závodě družstev jsou navíc Češky na pozici náhradnic. Muži si žádné místo na olympiádě nevybojovali.

Do 12. ledna musí závodníky potvrdit jednotlivé státy, poté budou případná volná místa přerozdělena.

 

Mistrovství světa ve fotbale 2018 v Rusku

Program a výsledky Systém turnaje Stadiony a města Vstupenky Fantasy k MS Nominace Kvalifikace Los Informace

Mistrovství světa ve fotbale 2018 se hraje od 14. června do 15. července 2018 v Rusku. Závěrečný turnaj, na který fanoušci čekají vždy čtyři roky, hostí 11 ruských měst a 12 stadionů, finále se odehraje v Moskvě na stadionu Lužniki.

 Skupina A * Skupina B * Skupina C *Skupina D * Skupina E * Skupina F * Skupina G * Skupina H
Klasická verze
Mobilní verze