16. prosince 2017 • 12:02

Peking představil logo pro zimní olympiádu 2022

Autor:
Více než čtyři roky před zahájením zimních olympijských her v Pekingu představili pořadatelé logo. Páteční slavnostní ceremoniál v čínské metropoli se uskutečnil v národním plaveckém centru známém jako Vodní kostka, které hostilo závody při letních hrách v roce 2008.


Peking se v únoru 2022 stane prvním městem, které po letní olympiádě uspořádá i zimní variantu. Logo je stejně jako motiv pro paralympijské hry inspirováno čínskou kaligrafií, horní část má připomínat bruslaře a spodní část lyžaře.

"Logo kombinuje čínskou kulturu s vášní, energií a silou zimních sportů," řekl předseda organizačního výboru Cchaj Čchi. Pořadatelé vybírali z téměř 4500 návrhů. Prezentace se zúčastnili nejen tamní slavní olympionici, mezi hosty byly také osobnosti čínské kultury nebo slavný herec akčních filmů Jackie Chan.

Peking převezme pořadatelskou štafetu ZOH od Pchjongčchangu, kde olympiáda začne za necelé dva měsíce. Podobně jako logo korejských her, Nagana 1998 nebo letní olympiády loni v Riu de Janeiro je i to pro Peking různobarevné.

 

MS v hokeji 2018 - Mistrovství světa v Dánsku

Čtvrtfinále Program a výsledky Český tým Systém turnaje Kde se hraje Soupisky Skupiny a tabulky MS 2019 Fantasy k MS Čtvrtfinále Play off

Mistrovství světa v hokeji se hraje od 4. do 20. května v Dánsku (Kodaň a Herning), čeští hokejisté čekají na medaili už pět let. Ze dvou osmičlenných skupin postupují první čtyři týmy do čtvrtfinále. Finále se odehraje 20. 5. od 20.15 v Kodani.

Zápas o bronz:

Finálový zápas:
Klasická verze
Mobilní verze