16. prosince 2017 • 17:58

Fannemel vyhrál závod SP v Engelbergu, čeští skokani nebodovali

Autor:
Norský skokan na lyžích Anders Fannemel vyhrál závod Světového poháru v Engelbergu. Ve druhém kole uhájil o jednu desetinu bodu vedení před Němcem Richardem Freitagem, který si druhým místem upevnil vedení v seriálu. Češi Roman Koudelka ani Vojtěch Štursa ve Švýcarsku nebodovali.


Koudelka skočil v Engelbergu v 1. kole za vytrvalého sněžení 112 metrů, získal 98,7 bodu a obsadil 40. místo. Štursa, který jako jediný z českých reprezentantů dokázal v této sezoně SP bodovat, doletěl o 1,5 metru dál, od rozhodčích ale dostal o 1,3 bodu méně a skončil o příčku za Koudelkou.

Fannemel, jenž v sezoně zatím na stupně vítězů nedosáhl, vybojoval čtvrtou výhru v SP v kariéře. Za Freitagem, který vede průběžné pořadí o 91 bodů před dnes šestým krajanem Andreasem Wellingerem, skončil na třetím místě olympijský vítěz Kamil Stoch z Polska.

V neděli skokany v Engelbergu čeká poslední závod před vánoční přestávkou. Generálka na Turné čtyř můstků, které odstartuje 29. prosince kvalifikací v Oberstdorfu, je na programu od 14:00.

Vše o zimních olympijských hrách 2018 najdete zde >>

 Klasická verze
Mobilní verze