16. prosince 2017 • 21:35

Jurka je po dalším úspěchu v SP šermířskou juniorskou jedničkou

Autor:
Kordista Jakub Jurka vyhrál v Héraklionu turnaj juniorského Světového poháru a stal se v kategorii do 20 let jedničkou světového žebříčku. Osmnáctiletý talent z olomoucké Dukly se do čela pořadí vyhoupl po třetím medailovém úspěchu v elitním seriálu z poslední doby.


Jurka, který letos vybojoval titul mistra Evropy v kategoriích do 20 i do 23 let, už na konci září triumfoval na SP v Bahrajnu a před dvěma týdny byl druhý v Lucemburku po finálové prohře s Rusem Jegorem Gužijevem. Na Krétě nyní prošel po předchozích dvanácti výhrách znovu až do boje o titul a v něm porazil Maďara Davida Nagye 13:10.

Jurka je pokračovatel slavného šermířského rodu. V minulých letech získal stříbro a bronz na mistrovství světa do 17 let.

 

MS v hokeji 2018 - Mistrovství světa v Dánsku

Čtvrtfinále Program a výsledky Český tým Systém turnaje Kde se hraje Soupisky Skupiny a tabulky MS 2019 Fantasy k MS Čtvrtfinále Play off

Mistrovství světa v hokeji se hraje od 4. do 20. května v Dánsku (Kodaň a Herning), čeští hokejisté čekají na medaili už pět let. Ze dvou osmičlenných skupin postupují první čtyři týmy do čtvrtfinále. Finále se odehraje 20. 5. od 20.15 v Kodani.

Zápas o bronz:

Finálový zápas:
Klasická verze
Mobilní verze