17. prosince 2017 • 14:50

Sdruženář Portyk uzavřel letošní rok 26. místem v Ramsau

Autor:
Sdruženář Tomáš Portyk bodoval i ve druhém závodu Světového poháru v Ramsau, na sobotní životní osmé místo dnes navázal 26. příčkou. Vítězství v posledním závodu letošního roku, v němž sdruženáři nemohli kvůli nepříznivému počasí absolvovat skokanskou část, vybojoval Němec Fabian Riessle o tři desetiny sekundy před Alessandrem Pittinem z Itálie. Třetí byl Fin Eero Hirvonen.


Skok byl zrušen kvůli proměnlivému větru na můstku po 24 závodnících a do běhu se startovalo podle výsledků pátečního provizorního kola. Jednadvacetiletý juniorský mistr světa z loňského roku Portyk vyrazil z osmé příčky s odstupem 17 sekund na prvního Nora Jörgena Graabaka, pozici ale držel jen do poloviny desetikilometrové trati. Do cíle narostlo jeho manko na Riessleho, který startoval o vteřinu za ním, na 1:29,2 minuty.

Druhý český reprezentant Lukáš Daněk vyběhl z 53. místa se ztrátou 2:09 na čelo a o dvě příčky se posunul. Miroslav Dvořák nezvládl dopolední kvalifikaci a do soutěže dnes nezasáhl.

Nestartoval ani vítěz sobotního závodu Eric Frenzel, kterého trápí nachlazení a teploty.

Vedení v průběžném pořadí SP se ujal dnes čtvrtý Nor Jan Schmid, který z prvního místa sesadil krajana Espena Andersena. Ten doběhl na 24. místě o necelé čtyři sekundy před Portykem.

Další podnik SP v olympijské sezoně mají sdruženáři na programu 6. a 7. ledna v estonském Otepää.

 

Mistrovství světa ve fotbale 2018 v Rusku

Program a výsledky Systém turnaje Stadiony a města Vstupenky Fantasy k MS Nominace Kvalifikace Los Informace

Mistrovství světa ve fotbale 2018 se hraje od 14. června do 15. července 2018 v Rusku. Závěrečný turnaj, na který fanoušci čekají vždy čtyři roky, hostí 11 ruských měst a 12 stadionů, finále se odehraje v Moskvě na stadionu Lužniki.

 Skupina A * Skupina B * Skupina C *Skupina D * Skupina E * Skupina F * Skupina G * Skupina H
Klasická verze
Mobilní verze