17. prosince 2017 • 21:52

Mladá Boleslav stále vede superligu florbalistů o bod

Autor:
Florbalisté Mladé Boleslavi vyhráli v 18. kole superligy na hřišti Tatranu Střešovice 5:2 a drží se v čele tabulky o bod před mistrovským Chodovem a třetími Vítkovicemi. Chodov, který má zápas k dobru, zvítězil v Pardubicích 11:2. Vítkovice dosáhly v Ústí nad Labem na výhru 5:4.


Mladá Boleslav rozhodla ve druhé třetině, kdy získala vedení 3:1. "Věděli jsme, že nás nečeká lehké utkání. Tatran hrál v sestavě s Benešem a Němečkem velice dobře. Zápas se lámal ve druhé třetině, v které jsme měli větší převahu a ta se nám podařila vyjádřit i gólově. Chytrou hrou na míčku v kombinaci s obětavou obranou jsme si utkání ve třetí třetině zkušeně pohlídali," řekl trenér Mladé Boleslavi Jan Pazdera webu Českého florbalu.

Na kanonádě Chodova se podílel hattrickem a jednou asistencí Marek Vávra. Čtyři body za gól a tři asistence zaznamenal také Tom Ondrušek. "Pardubice nás letos dvakrát chytly velmi koncentrované. Dnes jsme hráli opravdu velmi dobře a kluky můžu jen chválit. Teď si jdeme zaslouženě odpočinout a od ledna začíná nová část sezony," uvedl kouč Chodova David Podhráský.

Vítkovice uhrály na hřišti nováčka a posledního týmu tabulky v Ústí těsné vítězství. "Přestože domácí urputně bránili, tak si myslím, že gólových šancí jsme měli až příliš a pouze neproměňováním jsme se dostali do výsledkového tlaku. Na konci jsme potvrdili kvalitu," prohlásil trenér Vítkovic Pavel Brus.

Vše o zimních olympijských hrách 2018 najdete zde >>

 Klasická verze
Mobilní verze