18. prosince 2017 • 21:07

Moderním pětibojařem roku je junior Grycz

Autor:
Nejlepším českým moderním pětibojařem roku 2017 byl vyhlášen juniorský vicemistr světa a mistr Evropy Marek Grycz. Oceněn byl také jeho trenér Ivo Konvička. Do Síně slávy byl uveden in memoriam legendární trenér stříbrného družstva z olympijských her v Montrealu 1976 Karel Bártů.


Grycz letos kromě individuálních úspěchů získal také dvě stříbrné medaile na juniorském mistrovství Evropy ve štafetě a soutěži družstev. Na seniorském světovém šampionátu překvapili s dalším juniorem Martinem Vlachem pátým místem ve štafetě.

"Nejvíc si vážím těch dvou úspěchů na juniorském mistrovství světa a Evropy, ta Evropa je pro mě možná víc," řekl dvacetiletý Grycz. Triumf v anketě ho překvapil. "Tohle jsem vůbec nečekal," řekl na dnešním vyhlášení v Praze.

Během galavečera svaz moderního pětiboje poděkoval olympijskému vítězi z Londýna Davidu Svobodovi, který letos ukončil kariéru. "Coby rekreační sportovec se cítím opravdu skvěle. Dlouho jsem se na to těšil a přesně takové jsem si to představoval," řekl majitel osmi medailí z MS a sedmi cenných kovů z ME.

 

MS v hokeji 2018 - Mistrovství světa v Dánsku

Čtvrtfinále Program a výsledky Český tým Systém turnaje Kde se hraje Soupisky Skupiny a tabulky MS 2019 Fantasy k MS Čtvrtfinále Play off

Mistrovství světa v hokeji se hraje od 4. do 20. května v Dánsku (Kodaň a Herning), čeští hokejisté čekají na medaili už pět let. Ze dvou osmičlenných skupin postupují první čtyři týmy do čtvrtfinále. Finále se odehraje 20. 5. od 20.15 v Kodani.

Zápas o bronz:

Finálový zápas:
Klasická verze
Mobilní verze