12. ledna 2018 • 22:27

Litvínovský bek Hunkes: Snad se vše zlepší a začne to fungovat

Autor:
První utkání pod vedením nového realizačního týmu se Litvínovu nepovedlo. Severočeši podlehli Kometě Brno 1:4, o výhru tak marně usilují již pět utkání a na domácím ledě si dokonce připsali šestou prohru za sebou.


"Každý z trenérů má svoje věci, něco jsme začali dělat jinak. Je to impulz. Někdo hraje více, někdo méně, takže každý si chce vybojovat místo. Věřím, že se všechno zlepší a začne to fungovat," řekl po utkání novinářům jasně nejpilnější střelec domácích Jiří Hunkes, který si jako obránce připsal úctyhodných šest střeleckých pokusů.

Na Litvínovských byla vidět snaha, jenže v její přemíře si připsali příliš mnoho dvouminutových trestů a proti tak úřadujícímu mistrovi se jim to vymstilo.

"Na brněnských hráčích je vidět, že hrají v pohodě. Snaha od nás byla, ale srazil nás druhý gól, nemohli jsme se dostat na dostřel. Dělali jsme, co jsme mohli, ale oni byli lepší a pohlídali si to," zhodnotil utkání bývalý hráč Pardubic, Sparty a Liberce.

Pro Litvínov začíná být situace kritická. Na desáté místo ztrácí před poslední čtvrtinou základní části devět bodů a vážně hrozí, že místo ve vyřazovacích bojích o titul bude Verva bojovat o to, aby se vyhnula stresu, který doprovází účast v baráži.

"Musíme bojovat. Je to klišé, ale musíme jít zápas od zápasu. Musíme ubojovat jeden zápas a poté se to snad otočí. Nejdůležitější je hlava, ta nám nyní moc nefunguje, nejdou nám ani nohy. Nebalíme sezónu, situace není dobrá, ale zápasů je ještě hodně," nevzdával boj o předkolo play off brněnský rodák.

Severočeši mohou svou bídnou bilanci vylepšit v nedělním domácím utkání. Po Brnu ale přijede další z aspirantů na titul, suverénní lídr soutěže Plzeň. "Je to výborný tým. Asi je nepřehrajeme hokejovostí, ale musíme tam jezdit po zadku a zápas ubojovat," řekl odhodlaně Hunkes.

 

MS v hokeji 2018 - Mistrovství světa v Dánsku

Čtvrtfinále Program a výsledky Český tým Systém turnaje Kde se hraje Soupisky Skupiny a tabulky MS 2019 Fantasy k MS Čtvrtfinále Play off

Mistrovství světa v hokeji se hraje od 4. do 20. května v Dánsku (Kodaň a Herning), čeští hokejisté čekají na medaili už pět let. Ze dvou osmičlenných skupin postupují první čtyři týmy do čtvrtfinále. Finále se odehraje 20. 5. od 20.15 v Kodani.

Zápas o bronz:

Finálový zápas:
Klasická verze
Mobilní verze