13. ledna 2018 • 19:41

Mostecké házenkářky remizovaly v Poháru EHF s Larvikem

Autor:
Mostecké házenkářky získaly ve skupině D Poháru EHF první bod. Po úvodní těsné porážce ve Švédsku dokázaly české mistryně v domácí premiéře remizovat s věhlasným norským Larvikem 21:21. V závěru ztratily dvoubrankové vedení.


Trenér Peter Dávid proto neskrýval z nerozhodného výsledku zklamání. "Zápas jsme měli dotáhnout do vítězného konce. Bohužel jsme nedokázali v útoku využít možnosti, které jsme měli. Nedaří se nám zvládat koncovky zápasů," řekl Deníku.

Po vyrovnaných deseti minutách převzaly taktovku hráčky Larviku a pětibrankovou šňůrou odskočily na 8:4. Těžkou chvilku ale domácí tým přečkal a před poločasem se na soupeře, který v roce 2011 triumfoval v Lize mistryň a pak hrál ještě dvakrát ve finále, znovu dotáhl.

Mostu chyběla zraněná Jeřábková, která se v předchozím utkání proti Höörsu zaskvěla 14 brankami. Přesto v bouřlivém prostředí sahal po vítězství, dvě minuty před koncem vedly domácí házenkářky 21:19.

Pak ale norská reprezentantka Mörková proměnila sedmimetrový hod a následně zakončila vydařenou kombinaci Larviku. Poslední domácí útok naopak zastavila brankářka Rundbratenová.

Ani hráčky Larviku nebyly s remízou spokojené. "V útoku jsme tady toho moc nepředvedly. Most se ukázal jako dobrý a silný soupeř, dařilo se mu v obraně a taky mu hodně pomohlo zdejší bouřlivé publikum," řekla Guro Rundbratenová.

Příští zápas odehraje Most rovněž v domácím prostředí, v neděli 21. ledna nastoupí proti rumunskému Zalau.

 

Mistrovství světa v hokeji 2018 v Dánsku

Program a výsledky Český tým Systém turnaje Kde se hraje Maskot Vstupenky Fantasy k MS

Mistrovství světa v hokeji se hraje od 4. do 20. května v Dánsku (Kodaň a Herning), čeští hokejisté čekají na medaili už pět let. Ze dvou osmičlenných skupin postupují první čtyři týmy do čtvrtfinále. Finále se odehraje 20. 5. od 20.15 v Kodani.

České zápasy ve skupině A: sobota 5. 5. (20:15) Česko - Slovensko; neděle 6. 5. (16:15) Švédsko - Česko; úterý 8. 5. (20:15) Česko  - Švýcarsko; čtvrtek 10. 5. (20:15) Česko - Rusko; pátek 11. 5. (20:15) Bělorusko  - Česko; neděle 13. 5. (16.15) Francie - Česko; pondělí 14. 5. (20:15) Česko - Rakousko
Klasická verze
Mobilní verze