13. ledna 2018 • 19:54

Házenkáři vstoupili do evropského šampionátu debaklem se Španěly

Čeští házenkáři na překvapení nedosáhli a do evropského šampionátu v Chorvatsku vstoupili debaklem 15:32 s favorizovaným Španělskem. Reprezentanti ve svém úvodním vystoupení v základní skupině D ve Varaždínu proti obhájcům stříbra nezachytili už začátek a po celý zápas za soupeřem ve všech činnostech zaostávali. V druhé půli dali jen šest branek.

V dalším utkání skupiny změří svěřenci trenérů Jana Filipa a Daniela Kubeše v pondělí síly s úřadujícími olympijskými vítězi Dány a ve středu nastoupí proti Maďarsku. Do další fáze šampionátu postoupí první tři týmy z každé skupiny.

Reprezentanti chtěli proti Španělsku co nejdéle držet vyrovnaný stav, ale jejich plán vzal rychle za své. Češi i vinou tří vyloučení, z toho dvou poměrně přísných, od začátku ztráceli a náskok jednoho z favoritů na medaile narostl po 15 minutách na 8:4.

Český ofenzivní prapor držel Kašpárek, který při svém debutu na velké akci ukázal velké sebevědomí a v první půli zaznamenal pět branek. Ani to ale outsiderovi nestačilo a Španělé si v klidu vybudovali ještě do přestávky už sedmigólový náskok.

Už před druhým dějstvím tak bylo o vítězi prakticky rozhodnuto. Favorit i po pauze začal lépe a ve 42. minutě Gurbindo upravil už na dvouciferný rozdíl 22:12. Trenéři Filip s Kubešem se snažili nabudit tým oddychovým časem, ale Španělé dál navyšovali vedení.

Hra českého celku se totálně rozpadla a favorité si na palubovce dělali, co chtěli. Až Stehlík utnul 14 minut trvající střelecké trápení outsidera, mezitím si obhájci stříbra vypracovali už patnáctigólový náskok, který ještě narostl.

Mistrovství světa ve fotbale 2018 v Rusku

Play off - pavouk Čtvrtfinále Semifinále Finále Program a výsledky Soupisky Střelci Systém turnaje Stadiony a města Vstupenky Fantasy k MS Informace

Mistrovství světa ve fotbale 2018 se hrálo od 14. června do 15. července 2018 v Rusku. Závěrečný turnaj, na který fanoušci čekají vždy čtyři roky, hostilo 11 ruských měst a 12 stadionů, finále v Moskvě na stadionu Lužniki vyhráli Francouzi nad Chorvatskem 4:2.